کد خبر: 852103 A

رئیس کل دادگستری استان یزد، از شناسایی، دستگیری و انهدام یک شرکت هرمی، تحت عنوان یونیک فاینانس با ۲۵۰۰ نفر عضو خبر داد.

به گزارش ایلنا، غلامعلی دهشیری در این رابطه گفت: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)،  ۶ نفر از سرشاخه های این شبکه در استان های یزد و خراسان رضوی دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: این شبکه کلاهبرداری با پوشش جذب سرمایه و خرید سهام از شرکت های معروف بورس در خارج کشور، سرمایه شهروندان را دریافت و با ترغیب افراد به شبکه سازی و پرداخت پورسانت، شبکه انسانی تشکیل و شرکت هرمی را مدیریت می کردند.

این مقام قضایی، با اشاره به اعتراف به عضو گیری بیش از ۲۵۰۰ نفر توسط سر شبکه های دستگیر شده، اظهار داشت: مبلغی بالغ بر ۱۵۵ میلیون دلار که معادل بیش از ۲هزار میلیارد تومان است توسط این شبکه جذب و مقادیر قابل توجهی در قالب ارز از کشور خارج شده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: افراد دستگیر شده با صدور قرار قانونی در بازداشت به سر می برند و  تحقیق، در این زمینه ادامه دارد.

وی بر لزوم دقت نظر مردم در مواجه با شرکت های هرمی تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: التزام به مبانی قانونی کشور و  مراجع مورد وثوق، مطمئن و متعهد برای سرمایه گذاری بهترین راه برای امنیت سرمایه شهروندان است، و اعتماد به سایر راه ها همچون شرکت های هرمی چیزی جز پیشمانی و  هدر رفت سرمایه به دنبال ندارد.

شرکت هرمی رئیس کل دادگستری استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر