کد خبر: 851241 A

نشنال اینترست گزارش داد؛

نشنال اینترست در گزارشی به تلاش اسرائیل برای مقابله با ایران در سوریه پرداخت.

 

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، اسرائیل همچنان مصمم است تا نیروهای ایرانی در سوریه را از این منطقه خارج کند. آنها می‌خواهند سوریه تبدیل به پایگاه موشکی دیگری در مرز اسرائیل نشود.از سوی دیگر، تل‌آویو معتقد است که روس‌ها متحد خوبی نیستند چرا که آنها هم‌پیمان اصلی ایران هستند.

یکی از مقام‌های ارتش اسرائیل گفت: هیچ کس در اسرائیل نیست که نداند روسیه کیست. روس‌ها متحد ما نیستند؛ ما یک متحد داریم آن هم ایالات متحده آمریکا است. روس‌ها متحد ما نیستند،  روس‌ها برای اهداف کاملاً متفاوت اینجا هستند. آنها از سوریه پشتیبانی میکنند که هدف صریح آن نابودی اسرائیل در صورت امکان است. آنها همچنین بخشی از ائتلافی هستند که از ایران حمایت می‌کنند.

کرملین حملات اسرائیل در سوریه را «نامشروع» دانسته است. دمشق بیش از ۵۰ سال متحد مسکو بوده و روسیه دارای پایگاه‌های نظامی در سوریه است و به نظر می‌رسد خواهان ماندن در این کشور باشد.

اسرائیل می‌تواند کنار روس‌ها زندگی کند اما کنار ایرانی‌ها نه. مقام‌های اسرائیلی نسبت به برنامه تهران برای استقرار ۱۰۰ هزار سرباز و متحد در سوریه هشدار می‌دهند. حزب‌الله، با زرادخانه ۱۳۰ هزار موشکی مرزهای سرزمین‌های اشغالی را در معرض خطر قرار داده است. پیوستن سوریه به لبنان به عنوان دومین پایگاه موشکی ایران از کابوس‌های اسرائیل است.

ایران سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر