کد خبر: 850494 A

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب پیشنهاد وام ۵۰ میلیون تومانی در نشست امروز کمیسیون فرهنگی خبر داد.

سیده فاطمه ذوالقدر در تشریح نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار کرد: در نشست امروز کمیسیون فرهنگی، تبصره‌های ارجاعی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور بررسی و نمایندگان عضو کمیسیون پیشنهادات خود را جهت ارائه به تلفیق مطرح کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا پیشنهاد شد که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از طریق بانک‌های عامل ۷۰ هزار میلیارد ریال از محل منابع سپرده‌های پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی به تفکیک ۴۹ هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۲۱ هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کشور با معرفی دستگاه‌های ذی ربط به مددجویان و کارفرمایان طرح‌های اشتغال مددجویی با اولویت زنان سرپرست خانوار به صورت تسهیلات قرضا الحسنه با بازپرداخت ۷ ساله پرداخت نماید.

وی افزود: در صورتیکه هریک از دستگاه‌‎های مذکور نتوانند به هر میزان سهمیه تسهیلات خود را تا پایان آذر ۱۳۹۹ استفاده نمایند، سهمیه مذکور به دیگر دستگاه‌های مشمول تعلق می‌‎گیرد.

ذوالقدر اضافه کرد: همچنین در نشست امروز در تبصره ۱۶ بند (الف) پیشنهاد شد که وام ازدواج از ۳۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افرایش یابد و بازپرداخت ۵ ساله آن نیز به ۷ سال افزایش یافت.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: نمایندگان همچنین پیشنهادات دیگری داشتند که مورد بررسی قرار گرفت و ادامه بررسی‌ها به نشست بعدی موکول شد.

وام ازدواج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر