کد خبر: 850324 A

امیر سیاری در دانشگاه جنگ ارتش:

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکیدبر اهمیت نقش معنویت در ارتقای توان و روحیه رزمی نیروهای مسلح گفت: هر یک از کارکنان نیروهای مسلح باید دارای شاخص‌هایی ازجمله علم، مهارت و آمادگی جسمانی باشند و خود را به اسلحه ایمان نیز مجهز کنند.

به گزارش ایلنا، دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در حاشیه همایش «تعالی معنوی و فرهنگ دفاعی» که امروز دوشنبه دوم دی‌ماه در دانشگاه جنگ ارتش برگزار شد، در جمع خبرنگاران، گفت: معنویت یکی از اصلی‌ترین محورهای فرهنگ دفاعی است که نقشی اساسی در ارتقای توان رزمی دارد.

وی با تأکید بر اهمیت نقش معنویت در ارتقای توان و روحیه رزمی نیروهای مسلح گفت: هر یک از کارکنان نیروهای مسلح باید دارای شاخص‌هایی ازجمله علم، مهارت و آمادگی جسمانی باشند و خود را به اسلحه ایمان نیز مجهز کنند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: اگر یک نظامی از نظر علم و دانش نظامی، آمادگی جسمانی و مهارت در سطح بالایی قرار داشته باشد، اما به لحاظ معنویت و اعتقاد در سطح پایینی باشد، هیچ‌گاه نخواهد توانست مهارت و دانش خود را در میدان‌های نبرد پای کار بیاورد.

دریادار سیاری افزود: اعتقاد و ایمان نیروها باعث می‌شود که یک رزمنده همه داشته‌های خود را پای کار بیاورد.

وی برخی ارتش‌های دنیا را مزدور پرور دانست و گفت: مزدور کسی است که در قبال پولی که دریافت می‌کند، شرح وظایفی را که برای او تعریف شده است، انجام می‌دهد؛ اما او این شرح وظایف را تا جایی انجام می‌دهد که جانش تهدید نشود.

رئیس ستاد ارتش تصریح کرد: رزمنده‌ای که ایمان و اعتقادش ضعیف باشد، نمی‌توان برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور روی آن حساب کرد.

دریادار سیاری با اشاره به اینکه امروز ارتش ما یک ارتش معنویت‌محور است، گفت: همه قوانین و مقررات ارتش جمهوری اسلامی ایران از ارزش‌های انقلاب و دین گرفته شده و میزان توجه به ایمان و اعتقاد در ارتش بسیار بالا است.

 

ارتش جمهوری اسلامی ایران حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش همایش «تعالی معنوی و فرهنگ دفاعی» معنویت و نظامی گری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر