کد خبر: 850312 A

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را در صحن علنی قرائت کرد.

به گزارش ایلنا، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به سوء مدیریت دانشگاه فرهنگیان اصفهان که به جای دفاع از ارزش‌های دینی شاهد حذف نیروهای انقلابی و ارزشی در این دانشگاه هستیم.

-تذکر اصغر سلیمی نماینده سمیرم به وزیر جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت: لزوم تجدیدنظر در قیمت پایین تعیین شده برای خرید سیب‌زمینی سمیرم.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم صدور دستور جهت اجرای دقیق قانون بیمه قالیبافان توسط سازمان تأمین اجتماعی.

-تذکر  نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: تسریع در پیوند دانشگاه با صنعت در شهرستان ارومیه و تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تسریع در اختصاص کاغذ به ناشرانی که کتاب به زبان ترکی چاپ می‌کنند.

- تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه به وزیر بهداشت و درمان: ارتقاء دانشگاه علوم پزشکی شهرستان نیشابور به دانشگاه علوم پزشکی.

- تذکر محسن بیگلری نماینده سقز و بانه به وزیر کشور: عدم حل مشکل واردات ۱۰۰ قلم کالا از بازارچه‌های مرزی به رغم وعده های مکرر. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: علت تأخیر در ساخت جاده بانه به مریوان ، سقز به بوکان و سقز به بانه. همچنین تذکر به رئیس جمهور: علت عدم بازگشایی بازارچه‌های مرزی سیران بند بانه و ده سیف سقز علیرغم وعده‌های مکرر.

- تذکر  ولی‌الله نانواکناری نماینده بابلسر، فریدون کنار به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: با توجه به توافقات انجام شده وزارت راه و شهرسازی چرا پدافند هوایی ارتش از اجرای تعریض جاده بابلسربه بهنمیر. همچنین در تذکر دیگر به وزیر دفاع: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال سال رونق تولید و اشتغال می‌باشد چرا پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بابلسر از انتقال آب کشاورزی به مزارع مردم جلوگیری می‌نماید.

- تذکر سیده فاطمه ذوالقدر نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به اضافه ۳ نفر از همکاران به وزیر صنعت، معدن و تجارت: واردات و تسریع در ترخیص مواد اولیه برای تولیدکنندگان. همچنین تذکر به وزیر نفت: اقدامات لازم با قید فوریت جهت تخصیص سوخت به صیادان شرق استان هرمزگان.

-تذکر  حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه، برخوار به رئیس جمهور: وضعیت آبگرفتگی در شهرهای استان خوزستان زیبنده مردم مظلوم و قهرمان نیست در حالی که در بارش‌های گسترده سال گذشته از غافلگیر شدن دستگاه‌های اجرایی سخن گفته می‌‌شد توقع بود که از تجربه تلخ خسارات‌های مادی و معنوی که به کشور وارد شد، استفاده نمایید. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: اعتماد عمومی نسبت به سامانه فروش اینترنتی خودرو رو به کاهش است، مردم معتقدند این نوع عرضه با تکمیل شدن ظرفیت کاملا صوری بوده و عملا خریداران واقعی نمی‌توانند خرید خودرو انجام دهند.

- تذکر  محمد وحدتی هلان نماینده بستان آباد به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علت عدم تحویل خودروهای ثبت‌نام شده در موعد مقرر در صورتی که تحویل فوری با فروش نقدی انجام می‌دهند.

- تذکر  شهروز برزگر کلشانی نماینده سلماس به وزیر آموزش و پرورش: ۱۴ مدرسه شهرستان سلماس مشکل اساسی در سیستم گرمایشی دارند هر چه سریعتر دستور استانداردسازی سیستم حرارتی صادر شود.

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر به رئیس جمهور: بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی برای سفر یا زندگی ایرانیان در خارج از کشور پیشکش مردم خوزستان و کولبران مرزی را دریابید. همچنین در تذکر دیگر به رئیس جمهور: قانون تکثیر مدیران و افراد مبتلا به اختلاس و فساد اقتصادی در اطراف جنابعالی است، خواهش می کنم نسبت به انهدام این کانون فساد اقدام نمایید. همچنین تذکر به  وزیر راه و شهرسازی: ضروری است به منظور جلوگیری از احتکار مسکن، دریافت مالیات از خانه‌های خالی و کنترل قیمت مسکن و اجاره بها در راه‌اندازی مسکن ملی تسریع نمایید./

 

تذکرات کتبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر