کد خبر: 849958 A

موسوی لارگانی در نطق میان دستور:

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: باید انقلابی‌گری، شفافیت، فسادستیزی و عدالت طلبی در راس اهداف استراتژیک دولت و مجلس قرار بگیرد.

به گزارش ایلنا، سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه‌، ۱ دیماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: اتفاقات آبانماه سال جاری در بستر ناکارآمدی دولت و ضعف مجلس شکل گرفت.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز بدخواهان ضعف شدید دولت روحانی و مجلس دهم را به حساب نظام و ناکارآمدی مدیریت دینی می گذارند تا مردم را از انقلاب اسلامی جدا کنند.

وی خطاب به رییس جمهور، ادامه داد: ۶ سال پیش ادعا می کردید صحبت کردن با زبان دنیا را بلد هستید و می توانید اعتبار را به پاپورت ایرانی بازگردانید؛ ادعا می کردید کاری می کنید که مردم نیازی به دریافت یارانه نداشته باشند؛ ادعا می کردید که باید همه افراد شایسته به کار گرفته شوند؛ ادعا می کردید که فقر، فساد و تبعیض را از کشور ریشه کن می کنید.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رییس جمهور، تصریح کرد: اکنون ۶ سال از وعده های رنگارنگ گذشت؛ آیا خبر دارید که مردم به دلیل مدیریت اشتباه دولت خسته، ناتوان و هزار جزیره، مستاصل و ناامید شده است. آیا خبر دارید پراید بی کیفیت ۶ میلیون تومانی به ۶۰ میلیون تومان رسیده و کارگری که از آن دم می زنید قادر نیست این خودروی کشتار جمعی را خریداری کند.

موسوی لارگانی افزود: آیا خبر دارید حقوق کارگران به برکت دولت ژنرالی، یک دهم حقوق کارگران کشورهای منطقه است؛ مطلع هستید که مدیران متخلف روز به روز در حال تکثیر هستند؟ خبر دارید ۱۳۰ هزار میلیارد تومان در طرح تحول سلامت به کشور لطمه وارد شده و بیمه ها ورشکسته شده اند؛ بازنشستگان نیز به صف معترضان افزوده می شوند؟ مطلع هستید سیل زدگان گلستان و خوزستان، زلزله زدگان کرمانشاه در چه شرایط بدی زندگی می کنند؟

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آیا می دانید مردم در اهواز و کوت عبدالله تا زانو در آب راه می روند؟ چرا باید شرایط را طوری پیش ببرید که رهبر انقلاب مجبور به ورود به مسائل اجرایی شوند؟

وی ادامه داد: آگاه باشید که مردم خنده های شما در مقابل دوربین ها را استهزا وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی خود تلقی می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قرار بود بجای پرداخت یارانه به مردم ماهی گیری یاد بدهید اما نتیجه ۶ سال عملکرد دولت و مجلس همراهتان نیازمند بیشتر ۹۰ درصدی مردم به یارانه است. تا کی می خواهید بگوید آمریکا و انگلیس نمی گذارند کار کنیم.

موسوی لارگانی افزود: آقای رییس جمهور بگویید برای مردم چه کاری انجام داده اید؟ بگویید اول انقلاب کجا ساکن بودید و اکنون نیز خانه هایتان کجاست؟

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حذف کارت سوخت و برگرداندن نابهنگام آن توسط دولت، نتیجه ای جزء میلیاردها تومان خسارت مالی و کشته شدن ده‌ها نفر از هموطنان نداشت. لازم است قوه قضائیه بدون مصلحت اندیشی در این خصوص وارد عمل شده و هزاران هزار میلیارد تومان پولی که به واسطه سوء مدیریت از بیت المال به تاراج رفته را به بیت المال بازگرداند.

وی ادامه داد: دولت در تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ به هیچ یک از مسائل فعلی اقتصاد کشور توجه نکرده است؛ دولت هیچ کدام از اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر انقلاب در بودجه را اجرایی نکرده و هنوز برای اخذ مالیات از ثروتمندان و تعیین پایه های جدید مالیاتی هیچ برنامه ای ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نسبت مالیات به تولید ناخالص ملی در ایران از افغانستان هم کمتر است؛ این یعنی در کشورمان کسانی که کار می کنند مالیات می دهند اما کسانی که پول بادآورده بدست می آورند مالیات نمی دهند.

موسوی لارگانی افزود: از بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ سهم بودجه شرکت های دولتی حدود هزار و پانصد میلیاردتومان است؛ بودجه ای که مجلس بر نحوه مصرف آن نظارتی ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سهم شرکت های دولتی از درآمدهای مالیاتی دولت تنها ۲ درصد است؛ کدام برنامه برای نجات صنایع کشور در بودجه ۹۹ آورده شده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هشتاد درصد صنایع کشور رو به تعطیلی است؛ چرا باید ۲۳ هزار شعبه بانکی در کشور وجود داشته باشد اما کارخانجات تعطیل باشند. فقط با پول تبلیغات بانک ها برای سپرده گذاری جدید می توان ۲ بانک جدید زد.

وی ادامه داد: مسائل مربوط به قیمت بنزین یک فاجعه مدیریتی بود، دولت می خواست ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسب و مصرف بنزین را کنترل کند؛ مگر راه حل دیگری جزء فشار بر مردمی که در اولیات زندگی خود مانده اند، برای این اهداف نبود، آیا این انصاف است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رییس جمهور تصریح کرد: اگر به عنوان نفر اول اجرایی کشور از زمان افزایش قیمت بنزین بی اطلاع بوده اید که وا اسفا! و دیگر شایستگی ادامه حضور در سیستم دولت را ندارید و اگر هم برای فریب افکار عمومی دروغ گفتید، آگاه باشید که مردم فریب خنده های شیطانی را نخوردند. همه این موارد باعث شده تا اصلاح طلبانی که برای پیروزی روحانی سینه‌چاک بودند، حال پروژه استعفاء روحانی را مطرح کنند.

موسوی لارگانی افزود: اگر فکر می کنید می توانید کشور را در شرایط نامناسب فعلی رها کرده و به زندگی اشرافی و خوشگذرانی در ویلاهای لواسان و ولنجک بپردازید و بعدها مدعی شوید که اجازه ندادند کار کنم، زهی خیال باطل. انشاالله مجلس انقلابی یازدهم اجازه نخواهد داد آب خوش از گلوی مستکبرین داخلی و خارجی پایین برود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از این همه وعده دروغ خسته شده اند؛ قرار بود روحانی با تجربه ۱۰۰ روزه مشکلات اقتصادی کشور را حل کند اما اکنون و پس از گذشت ۲هزار و ۳۰۰ روز مردم و کشور را در باتلاق گرفتار کرده اند؛ باید به ناامیدی و بی تدبیری حاکم بر کشور پایان داد و خیزش عظیم برای نجات اقتصاد کشورمان به راه بیفتد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مردم باید برای جلوگیری از فقیرتر شدن و تحقیر خود از سوی دولت و مجلس غیرانقلابی وارد میدان شوند؛ نگاه حاکم بر مجلس نیازمند تغییر جدی و اساسی است. با این نوع نگرش و عملکرد نمی توان اقتصاد کشور را از این باتلاقی که در آن گرفتار شده، نجات داد.

وی ادامه داد: باید انقلابی گری، شفافیت، فسادستیزی و عدالت طلبی در راس اهداف استراتژیک دولت و مجلس قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه فرهنگ غرب زدگی و مصرف زدگی در صداوسیما شیوع پیدا کرده است، تصریح کرد: در شرایطی که مردم به دلیل اقدامات مسئولین توان خرید قرص نان خالی هم ندارند، چرا در برنامه های متعدد صداوسیما تبلیغ زندگی های تجملاتی و سفره های رنگارنگ می شود. چرا مردم ناامید را با ترویج اسطوره های ملی و انقلابی امیدوار نمی کنید؟ چرا سریال هایی نظیر بانوی سردار کمتر ساخته می شود؟ چرا دیگر بزرگان بختیاری نظیر علیمردان بختیاری مورد توجه صداوسیما و مسئولین فرهنگی قرار نمی‌گیرند.

موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر