کد خبر: 849835 A

خضری در تذکر شفاهی:

نماینده مردم سردشت در مجلس گفت: رئیس جمهوری باید برای کمکاری و تصمیمات نسنجیده که باعث تعطیلی معابر کولبری شده است، در دادگاه عدل الهی پاسخگو باشد.

به گزارش ایلنا، رسول خضری در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱ دی) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری و همچنین بیانات ارزشمند ایشان و تاکیدات رئیس قوه قضائیه درخصوص رأفت اسلامی، برخورد درست و صحیمی با کولبران نشده است.

وی افزود: متاسفانه هر روز شاهد کشته شدن یا سرمازدگی یکی از کولبران می شویم. من عرض تسلیت ویژه به خانواده های کشته شدگان در غرب کشور و شهر مریوان دارم. تسلیت به خانواده های داغدار این دو نوجوان که براثر سرمازدگی برای کسب لقمه نانی برای سفره جانشان را از دست دادند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس تاکید کرد: بی تدبیری دولت جای تاسف دارد، رئیس قوه مجریه بایستی درخصوص اشتغال پایدار در مرزها کاری انجام دهد. دولت نه تنها درخصوص کسب و کار پایدار صنایع تبدیلی مناطق آزاد و ویژه و کسب و کار برای کولبران تدبیری اندیشیده نشده، با تصمیم نسنجیده درخصوص بستن و انسداد کامل مرزها و تعطیلی بازارچه های مرزی مناطق کولبری در ۴ استان کشور باعث مشکلات عدیده معیشتی برای مردم محروم شده است.

خضری مطرح کرد: مگر مردم این استان در طول ۸ سال دفاع مقدس دینشان را به نظام ادا نکردند؟  آیا مرزنشینان بخصوص غرب کشور شایسته این برخورد هستند؟ شخص رئیس جمهور باید در دادگاه عدل الهی و پیشگاه مردم برای این کم کاری ها و تصمیمات خلق الساعه پاسخو باشد.

وی بیان کرد: متاسفانه علیرغم مخالفت شدید نمایندگان مرزی و تذکرات آنها این معابر کولبری تعطیل شده است و بازارچه های مرزی بازگشایی نمی‌شوند. دولت بعد از این همه مرگ و میر حداقل قدمی بردارد و مرزها را بازگشایی کند.

مجلس شورا اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر