کد خبر: 849603 A

با رأی نمایندگان؛

نمایندگان مجلس با ارجاع مجدد طرح تشکیل وزارت بازرگانی به کمیسیون اجتماعی به منظور اصلاح و بررسی بیشتر موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱ دی) مجلس شورای اسلامی نمایندگان با ارجاع مجدد طرح تشکیل وزارت بازرگانی به کمیسیون اجتماعی به منظور اصلاح و بررسی بیشتر موافقت کردند.

از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر در جلسه با ۱۲۲ رأی موافق، ۴۱ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع نمایندگان با این ارجاع موافقت کردند. 

بر اساس این گزارش طرح تشکیل وزارت بازرگانی در تاریخ ۳ مهرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد اما شورای نگهبان به آن ایراد شکلی گرفت.

گفتنی است پس از ایراد شورای نگهبان، کمیسیون اجتماعی به اصلاح طرح مذکور پرداخت اما نمایندگان در صحن علنی ۱۹ آبان ماه با اصلاحات صورت گرفته توسط کمیسیون اجتماعی در طرح تشکیل وزارت بازرگانی به منظور تامین نظر شورای نگهبان موافقت نکردند بنابراین این طرح برای اصلاح بیشتر به کمیسیون ارجاع شد.

در ادامه کمیسیون اجتماعی به اصلاح طرح تشکیل وزارت بازرگانی پرداخت اما نمایندگان مجدد در نشست علنی امروز با اصلاحات صورت گرفته مخالفت کردند.

گفتنی است علیرغم ارائه پیشنهادات متعدد به منظور اصلاح طرح تشکیل وزارت بازرگانی این پیشنهادات مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت.

بر اساس این گزارش نمایندگان با ارجاع اصل تبصره (۱) طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مخالفت کردند؛ بنابراین مقرر شد این طرح به منظور اصلاح  و بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع شود.

وزارت بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر