کد خبر: 847638 A

سازمان برنامه و بودجه کشور «آیین نامه اجرایی جزء (۵) بند (ب) ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه کشور، موضوع پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور» را برای بررسی و تصویب در هیئت وزیران ارسال نموده است.

به گزارش ایلنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» پیشنهاد مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد جزء (۵) بند (ب) ماده (۷۰) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه اجرایی جزء و بند یادشده در حال بررسی در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت است. 

در صورت تصویب این آیین نامه، کلیه اتباع خارجی مقیم به استثنای آن دسته از اتباع خارجی که دارای بیمه پایه درمان از صندوقها و سازمانهای بیمه گر هستند، مشمول این آیین نامه می باشند.

هم‌چنین، وزارت کشور موظف است پس از تصویب و ابلاغ این آیین نامه، با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه نسبت به تدوین ساز و کار مناسب جهت اطلاع رسانی در راستای افزایش سطح آگاهی مشمولین پوشش بیمه و مزایای آن اقدام نماید. 

در صورت تصویب، مشمولین این آیین نامه موظف خواهند بود، هنگام دریافت یا تمدید مجوز اقامت، تأییدیه سازمان بیمه سلامت ایران برای بیمه اخذ و ارائه نمایند.

بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر