کد خبر: 847486 A

اورتاگوس:

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد سیاست‌های ایالات متحده در راستای کشاندن ایران به میز مذاکره است.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما آنچه انجام می‌دهیم برای این است که ایران به میز مذاکره بازگردد. رئیس‌جمهور ما توافقی بهتر می‌خواهد ما به دنبال استفاده از دیپلماسی هستیم و جنگ نمی‌خواهیم. همان‌طور که برایان هوک گفت در مورد آزادی گروگان‌ها اگر ایران در این موضوع جدی باشد آماده گفت‌وگوی کنسولی هستیم. 

وی در ادامه گفت: شفافانه مواضع خود را بیان کرده‌ایم. مایک پمپئو دوازده شرط تعیین کرد و گفت که حاکمیت ایران باید آن را اجرا کند. این شروط برای این است که ایران به کشوری عادی تبدیل شود. بنابراین ما آماده گفت‌وگو و مذاکره هستیم اما تحریم‌ها ادامه می‌یابد تا ایران به میز مذاکره بازگردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد اینکه اگر ایران به میز مذاکره بازنگردد، گفت: ما سیاست فشار بر ایران را ادامه می‌دهیم و این سیاست را کارآمد می‌دانیم. ما برای خروج از برجام بررسی کردیم و بعد از بررسی کامل از برجام خارج شدیم. می‌بینیم کشورهای دیگر هم خواهان توافقی بهتر با ایران شده‌اند که موشک‌های بالستیک را شامل شود و با رفتارهای متجاوزانه ایران مقابله کند. به نظر من اروپایی‌ها نیز می‌خواهند که ایران در رفتارهای خود تجدیدنظر کند

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر