کد خبر: 847016 A

هوک:

نماینده آمریکا در امور ایران بر تداوم حمایت آمریکا از عربستان تاکید کرد و گفت:

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، «برایان هوک» نماینده آمریکا در امور ایران مدعی شد: به دلیل توافق هسته‌ای با ایران شاهد نوعی تجمیع خطر درگیری منطقه‌ای بوده‌ایم و در واقع آنچه ایران روز چهاردهم سپتامبر علیه عربستان سعودی انجام داد، یک اقدام جنگی بود.

وی در ادامه در مورد اقدامات آمریکا بعد از حمله به آرامکو با تاکید بر نقش دیپلماسی و سازمان ملل متحد  در  این موضوع ادعا کرد: البته که ما هم  کارهایی انجام داده‌ایم اما ایران بعد از این حمله از منظر دیپلماتیک منزوی‌تر شده است و ما هنوز هم می‌خواهیم شورای امنیت سازمان ملل در این موضوع حضور داشته باشد و امیدواریم در شورای امنیت سازمان ملل در این باره اقدامی صورت گیرد. همچنین اکنون این تحقیقات را عربستان رهبری می‌کند که امیدواریم به نتیجه برسد. 

برایان هوک افزود: ما قدرت نیروی خود را در منطقه افزایش داده‌ایم، حملات زیادی را از بین برده‌ایم و حملاتی را  مختل کرده‌ایم، اما استفاده از تاکیتیک حملات نامتقارن نابود کردن برخی سیستم‌ها را دشوار می‌کند.

وی افزود: امیدواریم با استفاده از یک نوع بازدارندگی از وقوع  یک حمله دیگر جلوگیری کنیم. ما توانمندی‌های دفاعی سعودی و دیگر کشورها را تقویت کرده‌ایم و به تقویت عربستان سعودی در حوزه دفاعی ادامه خواهیم داد.

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر