کد خبر: 846991 A

نشنال اینترست:

نشنال اینترست در گزارشی به سیاست فشار بر ایران پرداخت و نوشت: رفتار ایران در برابر خواسته‌های آمریکا تغییر نکرده است. ایران، فشار حداکثری را با مقاومت پاسخ داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، با گذشت چندین ماه از اعمال  سیاست فشار حداکثری علیه ایران، واشنگتن نتوانسته ایران را وادار به تسلیم کند. ترامپ باید اکنون شکست استراتژی فشار بر ایران را بپذیرد و به دنبال راه‌های دیگری باشد. 

آمریکا به‌عنوان قدرت برتر مالی جهان هیچ شکی نداشت که می‌تواند اقتصاد ایران را نابود کند. علیرغم فشار بر اقتصاد تهران، سیاست فشار حداکثری تأثیری خلاف انتظار داشته است.

اما این تحریم‌ها باعث شده است که زندگی مردم عادی این کشور هم درنتیجه این سیاست آمریکا سخت‌تر  شود. ارزش پول ایران کاهش یافته و کالاها در این کشور گران شده‌اند. تحریم‌های آمریکا یکی از عوامل اصلی شرایط سخت زندگی در ایران است. اما این در حالی است که  از زمانی که دولت آمریکا از برجام بیرون آمده و تحریم‌های اقتصادی را اعمال کرده، رفتار ایران در برابر خواسته‌های آمریکا تغییر نکرده است. ایران، فشار حداکثری را با مقاومت پاسخ داده است.

ایران در ماه‌های اخیر تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشت و غنی‌سازی اورانیوم را آغاز کرده است. این اتفاق و وقایعی که یک سال گذشته در خلیج فارس رخ داده، نشان می‌دهد که سیاست فشار حداکثری کاملاً اشتباه بوده‌ است. باید به‌ ازای بازگشت ایران به تعهداتش طبق قرارداد برجام، آمریکا معافیت‌های جدیدی ایجاد کند تا تهران بتواند نفت خود را در بازار بفروشد. آمریکا اگر تحریم‌ها را رها کند ایران به مذاکره راضی خواهد شد. ترامپ باید شرایط را در رابطه با ایران متعادل کند و متعادل کردن شرایط نه‌تنها از تکرار درگیری‌های خطرناک جلوگیری کرده بلکه می‌تواند شانسی برای کاهش تنش و درگیری‌های میان ایران و آمریکا ارائه کند.

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر