کد خبر: 844929 A

کمیجانی در صحن مجلس مطرح کرد؛

قائم مقام بانک مرکزی گفت: براساس آمارها در ۷ ماهه نخست سال جاری بیش از ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، اکبر کمیجانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه گفت: خوشبختانه بانک ها و موسسات مالی در چند سال اخیر اقدامات خوبی را در ارائه تسهیلات به استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان صورت داده اند، به طوری که براساس آمارها تا پایان مهرماه سال ۹۷ در حدود یکصدهزار و ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات ارائه شده که نشان دهنده رشد ۵۱ درصدی است.

وی ادامه داد: همچنین براساس آمارها میزان تسهیلات در ۷ ماهه نخست سال ۹۸ در حدود ۶۱ هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به ۷ ماهه نخست سال گذشته ۵۲ درصد رشد کرده است. همچنین تسهیلات پرداختی در مهرماه سال جاری به ۲۰۲ شرکت دانش بنیان حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

کمیجانی افزود: همچنین به حدود ۷۳۷ شرکت دانش بنیان با میانگین ۸۳ میلیارد ریال تسهیلات ارائه شده است و در این عرصه ۲۳ بانک و موسسه اعتباری با استارت آپ ها همکاری داشته اند.

قائم مقام بانک مرکزی تصریح کرد: در شرایط کنونی بانک مرکزی این آمادگی را دارد تا با مسئولان ذیربط در حوزه فعالیت شرکت های دانش بنیان همکاری داشته باشد تا شرایط بهتری از نظر ارائه تسهیلات و امکانات برای استارت آپ ها در نظر گرفته شود.

 

مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر