کد خبر: 843404 A

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس آینده نباید افراطی باشد؛ معتقد هستیم عصر ترامپیسم می‌گذرد و یک عصر مقطعی است و ما نباید وارد فضای افراطی شویم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حشمت الله فلاحت‌پیشه در جمع خبرنگاران درباره شرکت در انتخابات، گفت: به اصرار دوستان آمدم و قصد ثبت نام در انتخابات را نداشتم؛ شرایطی شکل گرفته است که باعث شد نظر دوستان را بپذیریم. موضوع اول این است که نباید مجلس آینده مجلسی افراطی باشند. معتقد هستیم عصر ترامپیسم می گذرد و یک عصر مقطعی است و ما نباید وارد فضای افراطی شویم. 

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری  از کسانی که برای مجلس آینده نقشه کشیده‌اند اگر وارد مجلس شوند اولین کاری که می کنند این است که از مجمع تشخیص بخواهند سی‌اف‌تی و پالرمو را به مجلس بازگردانند.

وی ادامه داد: این شروع سلسله نوسانات چالشی برای کشور است که شبیه آن را در مجلس هفتم شکل دادند؛ البته در آن مجلس نگاه توام با حسن نیت بود. به طور مثال قانون برنامه چهارم را مجلس خواست که برگردانند. اما در شریط فعلی که کشور نیازمند شفافیت است این اقدام به ضرر کشور است و مجمع تشخیص مصلحت باید رای مصلحتی بدهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: کشور نیازمند شفافیت است، همین الان من معتقد هستم گران شدن بنزین یکی از بزرگ ترین مالیات گیری‌ها در تاریخ ایران بود که به صورت غیر مستقیم انجام شد. چیزی حدود پنجاه تا شصت میلیارد تومان از این طریق عاید دولت می‌شود، به طور میانگین روزی دویست میلیارد تومان درامد جدید بدون توسل به هر منبع دیگری با پول مردم وارد خزانه دولت می‌شود که برای هزینه کرد آن به شفافیت نیاز است. مشکلات کشور را احصا کنیم ؛ با اختصاص درامد هرروز بنزین به یکی از مشکلات همه مشکلات کشور حل می‌شود . 

وی تاکید کرد: اما ما نگران هستیم این پول در راه دیگری خرج شود و پول ملت به جایی برود که امکان برگشت آن نباشد. مسئولین گذشته و حال باید نسبت به پول‌هایی که در داخل و خارج هزینه کردندپاسخ‌گو باشند؛ لذا برای جلوگیری از پیوند ثروت و قدرت در آینده لازم دانستیم افرادی که نگاهشان کلیدی هست در مجلس حضور پیدا کنند. از حوزه کرمانشاه کاندید می شوم.

 

مجلس شورای اسلامی حشمت الله فلاحت پیشه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر