کد خبر: 843374 A

رئیس‌جمهور لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقیله چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی‌ها را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی روز شنبه لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقیله چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی‌ها را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

وی با هدف وضع مقررات یکپارچه در زمینه تقویت بازرسی‌ها در روند تولید، تردد و معاینه فنی وسایل نقلیه چرخدار به منظور پیشگیری از وقوع حوادث جاده‌ای و کاهش آلودگی‌های ناشی از آن، رئیس جمهور لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقیله چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی‌ها را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

براساس این گزارش، با به رسمیت شناخته شدن رشد حمل و نقل جاده‌ای و افزایش خطرات و ناگواری‌های برآمده از آن، که همه طرف‌های متعهد را با دشواری‌های ایمنی و زیست محیطی مواجه ساخته است و همچنین تمایل به دستیابی به یکپارچگی بیشتر در قوانین حاکم بر حمل و نقل جاده‌ای و اطمینان یافتن از دستیابی به سطح بالاتری از ایمنی و حفاظت از محیط زیست، این لایحه در دولت به تصویب رسیده است.

لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقیله چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی‌ها در جلسه بیست و دوم آبان ۱۳۹۸ هیات وزیران تصویب شده است.

 

حسن روحانی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر