کد خبر: 843350 A

ابطحی:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نیامدن مردم پای صندوق‌ها یعنی انتخاب حداقلی.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدجواد ابطحی پس از ثبت‌نام برای انتخابات مجلس در خبرنگاران حاضر در وزارت کشور، گفت: حرمت امامزاده به متولی آن است ما بارها به این مسئله در مجلس پرداختیم که اگر بخواهیم بقیه مسائل کشور درست ریل‌گذاری شود، مجلس باید توانمند باشد.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: اگر دنبال شفافیت بودیم به خاطر همین است. اگر گفتیم نمایندگانی که به جای مسائل کلان ملی دنبال مسائل کوچک هستند، به مجلس ضربه می زنند به خاطر همین است.

وی  با بیان اینکه مجلس دهم در بعد نظارتی ضعیف بود، گفت: برخی لوایحی که در این مجلس مطرح شد نیز اگر توجه کنیم طرح‌ها و  لوایحی مقطعی بود. البته اولین مشکل آیین‌نامه مجلس است که باید درست شود و خود نمایندگان آن را اصلاح کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: امیدوارم با ترکیب مجلس جدید مشکلات مجلس فعلی حل شود. اگر مشارکت مردم در انتخابات مجلس به دلیل عملکرد این دوره از مجلس کم شود به مردم حق می‌دهم ولی رای دادن هم حق است هم تکلیف. نمی‌توان گفت به خاطر عملکرد مجلس رأی نمی‌دهیم. نیامدن مردم پای صندوق‌ها یعنی انتخاب حداقلی. من نیز تصمیم گرفتم که از تهران و با همکاری جبهه پایداری وارد انتخابات شوم.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر