کد خبر: 843280 A

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: مسئولان نتوانستند اعضای مجمع را قانع کنند که عضویت ما در پالرمو دستاورد دارد و اشکالی در اقتصاد ما ایجاد نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسین مظفر درباره سرنوشت لوایح چهارگانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فضای عمومی مجمع نسبت به این موضوع مثبت نبود. مسئولان هم نتوانستند اعضای مجمع را قانع کنند که عضویت ما در پالرمو دستاورد دارد و اشکالی در اقتصاد ما ایجاد نمی‌کند. 

این  عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: این موضوع بررسی شد اما رای‌گیری رسمی نشد. علت این بود که فرصتی داده شود به وزارت خارجه و مسئولان دولتی تا با اروپا و اتحادیه اروپا صحبت کنند و بگویند ایران مسیری را طی کرده شما هم قدم‌هایی بردارید تا فضا اگر مثبت شد بتواند زمینه رای‌گیری فراهم شود. 

وی ادامه داد: در ارتباط با پالرمو به صورت غیررسمی بررسی‌ها انجام شده است اما رسما رای‌گیری نشده است. به هر حال این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسکوت نمی‌ماند.

مظفر تاکید کرد: بسیاری از محتوای لوایح چهارگانه مثل قانون پولشویی و مبارزه با تروریسم به صورت  قانون داخلی است که تصویب شده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا مجمع هزینه رد پالرمو را قبول می‌کند گفت: چرانکند؛ مجمع استدلال‌های روشن خود را دارد.

اتحادیه اروپا عضو مجمع تشخیص مصلحت مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر