کد خبر: 843235 A

چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات در بانک‌های ملت و پارسیان به ریاست قاضی موحد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات در بانک‌های ملت و پارسیان به ریاست قاضی موحد و در شعبه اول دادگاه ویژه جرایم اقتصادی علنی غیررسانه‌ای آغاز. لازم به توضیح است که جلسه سیزدهم این دادگاه نیز غیرعلنی برگزار شد و متهم علی دیواندری مدیرعامل اسبق بانک‌های ملت و پارسیان بخش دیگری از دفاعیات خود را ارائه کرد.

 در این پرونده علی دیواندری و ۸ متهم دیگر به‌ اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه می‌شوند.

علی دیوان‌دری، مجید سعادتی، بهروز مختاری، رحمت‌اله باختری، مهدی فلاحتیان، اسماعیل احدی، سمانه حضرتی آشتیانی، وحید نمازی و حسین ابوالحسنی متهمان این پرونده هستند. رحمت‌الله باختری، سمانه حضرتی آشتیانی و مجید سعادتی متواری هستند.

متهمان این پرونده از طریق تشکیل و سردستگی شبکه کلاه‌برداری و خیانت‌درامانت نسبت به وجوه بانک‌های ملت و پارسیان، پرداخت وجوه به مهدی فلاحتیان، واگذاری نفت خام به رحمت‌الله باختری، تحصیل مال نامشروع و موضوع سفرهای محرمانه در کنار قاچاق حرفه‌ای ارز به ترکیه تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

براساس کیفرخواست صادره، علی دیوان‌دری متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و ارزی کشور از طریق تحصیل مال نامشروع و خیانت در امانت با وصف سرکردگی گروه مجرمانه به مبلغ ٣٨٩ میلیون و ١٨۵ هزار و ٧۴٠ درهم متعلق به بانک ملت، مبلغ ٢١ میلیون و ۵٨٢ هزار و ۴٩۴ دلار موضوع مابالتفاوت فروش نفت، ٢٢٠ میلیون درهم متعلق به بانک پارسیان، ٣۶ میلیون دلار متعلق به بانک پارسیان، ١۶ هزار دلار موضوع سفرهای محرمانه، مشارکت در قاچاق ارز به ترکیه به مبلغ ۵٠ هزار و ١٢ یورو و ۴٨ سنت.

دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر