کد خبر: 842214 A

مهرداد لاهوتی:

نماینده مردم لنگرود در مجلس در حاشیه ثبت نام خود در یازدهمین دوره مجلس گفت: مجلس یازدهم باید تغییر بنیادین در شکل قانون‌گذاری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مهرداد بائوج لاهوتی در حاشیه چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره شفافیت مالی نمایندگان چیست؟ و آیا حاضر هستید دارایی‌های خود را اعلام کنید؟ اظهار کرد: بله هم اعلام کرده‌ام و هم در این کشور باید در زمینه مبارزه با فساد طوری تلاش کنیم تا مردم را محرم نظام بدانیم.

نماینده دوره نهم مجلس افزود: برخی تصور می‌کنند مردم محرم نیستند، ولی فلسفه حاکمیت برای مردم است و ما نماینده آنها هستیم و هر تصمیمی که در مجلس گرفته می‌شود، باید به سمع و نظر آنها برسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم در پاسخ به این پرسش که آیا حاضر هستید هزینه‌های تبلیغاتی خود را اعلام کنید، گفت: بله همه چیز شفاف و روشن است و در ایام مربوطه در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

لاهوتی ادامه داد: این دوره نیز مانند ادوار هشتم، نهم و دهم مجلس از شهر لنگرود برای حضور در مجلس ثبت‌نام می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره عملکرد مجلس دهم چیست؟ اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم باید اظهارنظر شود و با این شرایط این مجلس تلاش خود را انجام داد، ولی مجلس یازدهم باید تغییر بنیادین در شکل قانون‌گذاری داشته باشد به‌خصوص اینکه در کشور ما نیاز به این حجم از قانون‌گذاری نیست و باید بیشتر به سمت نظارت بر اجرا حرکت کرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم گفت: همه مجالس‌ در دوره‌های گذشته در بحث نظارت بر اجرای قانون ضعف داشتند و این روند اگر در مجلس یازدهم ادامه پیدا کند، غلط است.

لاهوتی در پاسخ به این پرسش که اولویت مجلس یازدهم چیست، عنوان کرد: باید مجلس یازدهم به سمت نظارت حرکت کند و نظارت خود را پررنگ‌تر کند و آثاری که امروز جامعه ما را رنج می‌دهد همین موضوع‌های اقتصادی است و این موضوع‌ها مبتنی بر تعاملات سیاسی ماست. وقتی گفته می‌شود تعاملات سیاسی، همه اذهان به سمت آمریکا می‌رود. آمریکا قلدری خود را دارد و در دنیای توهم خود به سر می‌برد، ولی تعاملات سیاسی ایران با همسایگان اگر تقویت شود شاید امروز بسیاری از مسائل اقتصادی در این وضعیت قرار نداشت.

وی تصریح کرد: من هر سه دوره به صورت مستقل وارد مجلس شده‌ام و فراکسیون مستقلان نیز بسیار قوی بود.

مهرداد لاهوتی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نماینده لنگرود چهارمین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم_وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر