کد خبر: 841928 A

معاون سیاسی وزیر کشور خبر داد؛

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: تا ساعت ۱۵، ۶۳۲ نفر در تهران ثبت نام کردند و تعدادی که امروز در فرمانداری و ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شدند ۱۷۸ نفر بودند؛ این در حالی است که تعداد داوطلبین خانم رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم در روزهای آتی نیز آن دسته از افرادی که خود را کارآمد و واجد شرایط می‌دانند برای ثبت نام حضور پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، جمال عرف در جمع خبرنگاران در خصوص آمار افراد ثبت‌نام شده برای شرکت در دور یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی تا به امروز گفت: طی دو روز و نیم گذشته بیش از ۲۵۰۰ نفر در کل کشور ثبت نام کردند که نسبت به همین زمان در دوره قبل بیش از ۱۵۰ نفر در روز اول بیش از صد نفر در روز دوم افزایش داشتیم.

وی ادامه داد: در دوره قبل مجلس شورای اسلامی نزدیک به ۱۲ هزار نفر برای شرکت در انتخابات ثبت نام کردند که پیش‌بینی می‌کنیم با ادامه روند فعلی در این دوره شاهد رکورد جدیدی باشیم.

عرف در خصوص افرادی که تهران ثبت نام کردند گفت: تا ساعت ۱۵، ۶۳۲ نفر در تهران ثبت نام کردند و تعدادی که امروز در فرمانداری و ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شدند ۱۷۸ نفر بودند این در حالی است که تعداد داوطلبین خانم رشد قابل توجهی داشتند و امیدواریم در روزهای آتی نیز آن دسته از افرادی که خود را کارآمد و واجد شرایط می‌دانند برای ثبت نام حضور پیدا کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص روند ثبت نام داوطلبین و مشخص شدن صلاحیت افراد در همان هنگام ثبت نام گفت: این روند باعث شده که شاهد بالا رفتن سرعت و کیفیت در روند ثبت‌نام باشیم از سوی دیگر عملکرد فرمانداری تهران که یک فضای مناسب را به این امر اختصاص داده باعث شده که داوطلبین از روند ثبت‌نام رضایت کامل داشته باشند؛ ضمن آنکه هر چقدر تعداد داوطلبین بیشتر شود به همان تناسب اعضای هیات اجرایی نیز بیشتر خواهند شد و تعداد ساعت کاری آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. فرآیند ثبت‌نام در حال حاضر در ۲۰۸ حوزه صورت می‌گیرد.

عرف تصریح کرد: در تلاش هستیم که انتخابات سال جاری در کل کشور به صورت الکترونیکی برگزار شود اما به طور حتم در این دوره مرحله احراز هویت الکترونیکی خواهد بود و بدین ترتیب دیگر شاهد شناسنامه‌های جعلی و متوفی نخواهیم بود. مبنای سامانه انتخابات کد ملی افراد است و آن مهری که در شناسنامه می‌خورد یک یادگاری است. 

معاون سیاسی وزارت کشور جمال عرف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر