کد خبر: 841687 A

استاندار تهران:

استاندار تهران با بیان اینکه در جنوب و جنوب غربی تهران ۲۷ کانون بو داریم منشا بوی بد پایتخت را ناشی از وزش بادهای جنوبی به سمت تهران دانست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار استان تهران پس از بازدید از محل ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص انتشار بوی نامطبوع عصر روز گذشته در تهران گفت: این بوی نامطبوع که قسمتی از مناطق تهران را گرفته بود با وزش باد و باران برطرف شده و اکنون شاخص آلودگی هوا کمتر از ۸۰ است که عدد قابل قبولی محسوب می‌شود.

استاندار تهران ادامه داد: کارشناسان محیط زیست با استفاده از دستگاه سنجش میزان اکسیدکربن و اکسید ازت بررسی کردند که همه آنها در حد نرمال بوده است. طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته احتمالا منشأ بو از جنوب تهران بوده زیرا در آن موقع ما دو ساعت وزش باد از سمت جنوب را داشتیم.

وی در ادامه افزود: ۲۷ کانون بو در جنوب و جنوب‌غربی یعنی از شهرری تا فرودگاه امام وجود دارد که مهمترین آنها آرادکوه است که در این منطقه روزانه ۷۰۰۰ تن پسماند خانگی انباشت می‌شود. از این پسماندها بوی نامطبوعی به وجود می‌آید و هنوز ما نتوانستیم آنجا را طبق اصول علمی ساماندهی کنیم.

بندپی افزود: شهرداری تهران موظف شده که طرح پسماند را تدوین کند و هم‌اکنون با کارشناسان خارجی در حال مشورت است. ضمن آنکه قرار است محل آن نیز که اکنون چسبیده به تهران است، به نقطه دیگری انتقال داده شود.

استاندار تهران محسنی بندپی بوی بد تهران منشا بوی بد پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر