کد خبر: 841379 A

دومین روز ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ آذر ماه ۹۸ هر چند که مانند روز نخست با شور و اشتیاق آغاز نشد اما افراد سرشناس بیشتری برای نام‌نویسی مراجعه کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، ساختمان وزارت کشور طبق روال تعیین شده کار خودش را از ساعت ۸ صبح آغاز کرد و بر اساس آخرین آماری که تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه توسط دبیر ستاد انتخابات کل کشور از دومین روز ثبت‌نام‌ها اعلام شد، ۶۰۵ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۳۸۰ نفر آنها ثبت نامشان نهایی شده است.

موسوی تعداد کل ثبت‌نام شدگان نهایی را از مجموع ۱۵۵۱ ثبت نام ۱۲۶۵ نفر اعلام کرد و گفت ۹۱ درصد از افرادی که ثبت‌نام شده‌اند را آقایان و تنها ۹ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

موسوی 11

یکی از ثبت‌نام‌هایی که روز نخست انجام شد اما خبر آن با اختلاف یک روزه در رسانه‌ها منعکس شد، ثبت‌نام توحید نوبخت فرزند محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه بود، که ثبت‌نام خود را برای شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه رشت در ساختمان وزارت کشور انجام داد.

داوطلبان که در دومین روز در ساختمان وزارت کشور حضور پیدا کرده و ثبت نام کردند، ترکیب و طیف‌های مختلف اجتماعی و سیاسی و همچنین صنوف و مشاغل مختلفی را شامل می‌شدند. در میان آنها پزشک عمومی، وکیل، قاضی بازنشته، چهره‌های دانشگاهی و اساتید به چشم می‌خوردند.

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، محمد عباسپور نماینده سه دوره مجلس از حوزه های انتخابی ماکو و ارومیه، سید امین الله تقوی مطلق رئیس اسبق شیلات و نماینده ایران در سازمان جهانی فائو، امیر سر تیپ دوم والی اویسی، حمیدرضا پشنگ نماینده دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس از حوزه انتخابی خاش و میرجاوه، محمد سعید احدیان مدیر مسئول روزنامه خراسان، سلیمان فهیمی نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس هفتم، فرداد پور امن شهردار سابق لوندویل آستارا از جمله افرادی بودند که برای ثبت‌نام در ساختمان وزارت کشور حضور پیدا کردند.

بخشی از افراد سرشناس نیز با حضور در فرمانداری تهران نام خود را برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت کردند.

نظام ملک‌شاهی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار تهران  با بیان اینکه جوانترین متقاضی ثبت نام در روز گذشته ۳۰ ساله و‌ پیرترین ۷۵ ساله بوده است، گفت: نرمال زمان ثبت نام ۴۵ دقیقه است و داوطلبان هر چقدر مدارک خود را زودتر آماده کند معطلی در روند ثبت نام نخواهند داشت.

وی گفت: ۱۲۰ کاربر مراحل ثبت نام را برای افراد متقاضی انجام می‌دهند، گفت: طی دیروز و امروز تنها ۶۰ درصد کاربران فعالیت  کردند.

معاون سیاسی فرماندار خاطرنشان کرد: که تا ساعت ۱۱ صبح  از مجموع ثبتنام کنندگان دیروز و امروز ۲۲۲ نفر در مجموع در وزارت کشور و در فرمانداری در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ثبت نام کرده‌اند.

سید شهاب‌الدین صدر، سید محمود نبویان نماینده هر دو از ادوار مجلس با حضور در فرمانداری تهران ثبت نام خود را در یازدهمین دوره انتخابات مجلس انجام دادند.

اصولگرا اصلاح‌طلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دومین روز ثبت نام داوطلبین مجلس یازدهم_وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر