کد خبر: 841342 A

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش:

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش با بیان اینکه مسئولیت مهم ارتش ایجاد بازدارندگی پایدار است، گفت: بستر توسعه و پیشرفت کشور با امنیت پایدار فراهم می‌شود.

به گزارش ایلنا، سرتیپ دوم علی حاجیلو روز دوشنبه با اشاره به رزمایش اخیر نیروی زمینی که در منطقه عمومی شمال غرب و در ایواوغلی برگزار شد، اظهارداشت: همزمان با آزادسازی حصر سوسنگرد رزمایش ذوالفقار ولایت را برای افزایش توان نظامی نیروها و یگان‌های ارتش و به صورت رزم شبانه و روزانه برگزار کردیم که به اذعان داوران حاضر، رزمایش ذوالفقار ولایت ۹۸ از موفقیت‌آمیزترین رزمایش‌های سال‌های اخیر بوده است.

وی افزود: رزمایش امسال که با نام ذوالفقار ولایت برگزار شد تفاوت عمده‌ای با رزمایش اقتدار ولایت ۹۷ در اصفهان داشت و آن هم این بود که بخش اعظمی از رزمایش در شب برگزار شد و در این رزمایش توانستیم زمان عملیات را به یک پنجم تقلیل دهیم به طوری که مکان عملیات هم از قبل به یگان‌های عامل اعلام نشده بود و فقط چند منطقه جنگل، کوهستان و دشت برای تمرین یگان‌ها تعریف شده بود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش با بیان اینکه تیپ‌های پیاده مکانیزه ما تبدیل به تیپ‌های متحرک هجومی و واکنش سریع شده‌اند، خاطرنشان کرد: با استفاده از پهپادها، جنگال‌ و به کارگیری توان مهندسی یگان‌ها توانستیم توان پشتیبانی دشمن فرضی را ببندیم، ضمن اینکه با بازنگری در ساختار یگان‌ها آن‌ها را به یگان‌ها و تیپ‌های خوداتکا تبدیل کرده ایم منظور از تیپ‌های خوداتکا این است که نیروها بدون این که پشتیبانی شوند در عملیات شرکت کردند.

حاجیلو تصریح کرد: مسئولیت مهم ارتش ایجاد بازدارندگی پایدار است چرا که معتقدیم بستر توسعه و پیشرفت کشور و نظام جمهوری اسلامی فراهم نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم امنیت پایدار را فراهم کنیم و آن هم در گرو تدبیر و آمادگی همه‌جانبه بین نیروهای نظامی و امنیتی است.

حاجیلو با اشاره به اتحاد ناگسستنی بین ارتش و سپاه تصریح کرد: ارتش و سپاه ید واحده نظام انقلاب اسلامی هستند و بر اساس آیات قرآن کریم «اشدا علی الکفار و رحما بینهم» هستیم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش اضافه کرد: امام راحل با دوراندیشی و تدبیر خود در حالی که عده‌ای به دنبال انحلال ارتش بودند ارتش را ذوالفقار ولایت نامیدند و چند روز بعد از این سخنان حکم تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دادند تا این دو نیرو دوشادوش هم در خدمت نظام و مردم باشند.

حاجیلو خاطرنشان کرد: این اطمینان را به مردم عزیز و ملت شریف ایران می‌دهیم که همواره چشمان بیدار و تیزبین نیروهای نظامی و امنیتی در حراست و پاسداری از کیان و مرزهای وطن و امنیت پایدار ایران اسلامی شب و روز نمی‌شناسد و همیشه برای تامین امنیت و آسایش مردم آماده‌ایم.

 

علی حاجیلو فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر