کد خبر: 840672 A

در ابتدای اولین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعی از افراد و از جمله برخی از چهره‌های شناخته شده اقدام به نام‌نویسی کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور و همچنین سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی ­های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور امروز در حالی آغاز شد که داوطلبان این انتخابات از امروز تا ۱۶ آذر فرصت دارند تا با در دست داشتن مدارک لازم، در انتخابات ثبت‌نام کنند.

مدت زمان ثبت‌نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت است.

همچنین وزیر کشور راس ساعت ۸ صبح امروز، خطاب به فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه، دستور شروع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را صادر کرد.

مراجعه ۹۵۶ نفر برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس در سراسر کشور

مراجعه ۹۵۶ نفر برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس در سراسر کشور/ بیشترین تعداد ثبت نامی متعلق به تهران است

سیداسماعیل موسوی عصر امروز و پس از پایان مهلت ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس در روز اول، با حضور در جمع خبرنگاران در محل وزارت کشور گفت: تا پایان مهلت امروز ۹۵۶ نفر در سراسر کشور به ستادهای ثبت نام در وزارت کشور و فرمانداری‌ها مراجعه کردند.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: ثبت نام ۷۸۹ نفر نهایی شد و نام‌نویسی ۱۶۷ نفر در حال بررسی در ستادهای ثبت نام است.

وی افزود: از ۷۸۹ نفر که ثبت نام آنها نهایی شده، ۷۲۶ نفر مرد معادل ۹۲درصد و ۶۳ نفر از بانوان معادل ۸ درصد هستند.

موسوی گفت: بیشترین تعداد ثبت نامی در تهران با ۲۲۱ نفر و کمترین آن در کهگیلویه و بویر احمد با ۶ نفر ثبت نامی بود.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در روز اول ثبت نام در این دوره ۷۸۹ نفر ثبت نام کردند و در روز اول ثبت نام در سال ۹۴ تعداد ۶۸۷ نفر ثبت نام کرده بودند.

کاهش نام‌نویسی خانم‌ها نسبت به دوره دهم مجلس / ۱۳۷ نفر در سامانه ثبت‌نام کردند

کاهش نام‌نویسی خانم‌ها نسبت به دوره دهم مجلس / ۱۳۷ نفر در سامانه ثبت‌نام کردند

عیسی فرهادی فرماندار تهران عصر امروز ساعت ۱۷:۳۰ با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون نزدیک به نیم ساعت به ثبت نام مانده و ۱۳۷ نفر بصورت قطعی در سامانه ثبت نام  کردند که از این میان ۲۰ نفر زن هستند.

فرماندار تهران یادآور شد: با مقایسه روز اول ثبت‌نام در سال ۹۴ در دوره دهم مجلس خانم‌ها کمتر ثبت نام کردند و از لحاظ درصد نیز نسبتا درصد خانم‌ها نسبت به کل نامزدها کمتر شده است. 

وی ادامه داد: از میان این ثبت‌نام کنندگان ۱۹ نفر دکترا، ۱۰۷ نفر فوق لیسانس، ۱۰ نفر لیسانس یک نفر حوزوی بودند. ۹۵ نفر بین ۳۰ تا ۵۰ سال، ۲۸ نفر ۵۰ تا ۷۰ سال و ۲ نفر بالای ۷۰ سال بودند که نشان می‌دهد جوانان استقبال خوبی داشتند.

در ابتدای اولین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی سید محمد سادات ابراهیمی نماینده مجلس هشتم و نهم در وزارت کشور حاضر شد تا اولین چهره شاخصی باشد که برای ثبت نام در انتخابات مجلس اقدام می‌کند.

حضور نماینده مجلس هشتم و نهم در ساختمان وزارت کشور

ثبت نام «علیجانی زمانی» برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم

15

14

محسن علیجانی زمانی نماینده فعلی تهران در مجلس شورای اسلامی بار دیگر برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرد.

همچنین قدیری ابیانه دیگر فردی بود که طبق روال دوره های قبل در اولین روز ثبت نام برای حضور در انتخابات مجلس وارد ساختمان فاطمی شد و شروطی را برای ادامه حضورش در رقابت‌ها مطرح کرد.

17

16

 

تا الان حدود ۳۷۸ نفر برای ثبت نام در انتخابات مجلس اقدام کرده‌اند

تا الان حدود ۳۷۸ نفر برای ثبت نام در انتخابات مجلس اقدام کرده‌اند

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در اولین روز ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از روند ثبت‌نام در کنفرانس خبری خود گفت: ضمن هماهنگی بین هیات اجرایی و شورای نگهبان در حدود ۳۷۸ نفر تا الان برای ثبت‌نام مراجعه کرده‌اند که امیدوارم با تدارک و اقدامات انجام شده امسال بتوانیم انتخابات سالم و قانونی باشکوهی داشته باشیم و با انتخاب مردم عزیزمان مجلسی فعال و در تراز جمهوری اسلامی داشته باشیم.

قاضی‌پور به دلیل نداشتن کارت ملی هوشمند نتوانست در انتخابات مجلس ثبت‌نام کند

قاضی‌پور به دلیل نداشتن کارت ملی هوشمند نتوانست در انتخابات مجلس ثبت‌نام کند

 نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در روز اول ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل نداشتن کارت ملی هوشمند نتوانست ثبت نام کند.

رئیس سابق بانک مرکزی برای انتخابات مجلس ثبت نام کرد

رئیس سابق بانک مرکزی برای انتخابات مجلس ثبت نام کرد

محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی و رئیس اسبق بانک‌مرکزی با حضور در فرمانداری ساوجبلاغ در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد.

هیات‌های نظارت فقط فعالیت‌های آشکار را رصد می‌کنند

هیات‌های نظارت فقط فعالیت‌های آشکار را رصد می‌کنند/ کسانی ثبت‌نام می‌شوند که مدارکشان کامل باشد

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه از لحظه‌ای که داوطلبان ثبت‌نام انجام می‌دهند هیأت‌های نظارتی آنها را رصد می‌کنند گفت: فقط می‌توانیم فعالیت‌های آشکار آنها را رصد کنیم.

سید اسماعیل موسوی با بیان اینکه طبق گفته وزیر تا به این لحظه ۵۵۰ نفر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور شرکت کرده‌اند اما آمار دقیق‌تر را در پایان روز اعلام خواهیم کرد، گفت: داوطلبان از زمانی که نام‌نویسی می‌کنند بر اساس قانون یک سری محدودیت‌هایی شامل‌شان می‌شود.

ثبت‌نام ۶۰ نفر در انتخابات مجلس از طریق فرمانداری تهران/ از ۱۷ آذر وضعیت صلاحیت‌ها اعلام می‌شود

ثبت‌نام ۶۰ نفر در انتخابات مجلس از طریق فرمانداری تهران/ از ۱۷ آذر وضعیت صلاحیت‌ها اعلام می‌شود

عیسی فرهادی فرماندار تهران  بعد از ظهر امروز ساعت ۱۴:۳۰ در جمع خبرنگاران با اشاره اولین روز ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت:‌ امروز با صدور دستور وزیر کشور سایت ثبت نام باز و کار آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون استقبال بسیار خوب بوده است، گفت: تا این لحظه ۶۰ نفر قطعی ثبت‌نام کردند که ۱۱ نفر آنها خانم هستند.

فرماندار تهران ادامه داد: صلاحیت‌ها از سوی سازمان‌های مختلف همچون وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی بصورت آنلاین بررسی می‌شود و روز هفدهم آذر وضعیت صلاحیت کسانی که در اولین روز ثبت نام کردند اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه توافق اولیه برای هیات اجرایی انجام شده و فردا عصر هیات اجرایی تهران تشکیل می‌شود، عنوان کرد: تاکنون ثبت نام‌ها روان و خوب بوده است ۳۴درصد ثبت‌نام کنندگان از خانواده ایثارگران هستند و ۵درصد بازنشسته و ۳۲ درصد کارمند هستند.

فرهادی یادآور شد: پیش بینی ما این است که بالای ۳هزار نفر در این دوره ثبت‌نام در تهران خواهیم داشت. از ۱۷ آذر الی ۷روز کاری وضعیت صلاحیت‌ها اعلام خواهد شد.

نبویان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد

نبویان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد

سید محمود نبویان ظهر امروز با حضور در فرمانداری تهران برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

انتخابات مجلس 98
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر