کد خبر: 838832 A

دهقانی فیروزآبادی در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس گفت: آنچه که باید به آن تاکید کرد گوش دادن به اعتراضات مردم است که نارضایتی و اعتراض خود را چارچوب قانون و حقوق شهروندی بیان می‌کنند و یاری رساندن آنها است، مجلس خود را در این زمینه پیش قدم می‌داند.

به گزارش ایلنا، کمال دهقانی فیروزآبادی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: روحیه بسیجی یعنی تلاش برای منافع ، امنیت و هویت ملی و تحقق مردم سالاری دینی و گذشت از منافع فردی و جان و مال خویش؛ جا دارد از همه شهدا و امام شهدا یاد کنیم و به روح بلند آنها درود بفرستیم.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شهرستان میبد شاید تمامی کارخانه‌ها با همت کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایجاد شده و مردم با اعتماد به یکدیگر این شهرستان را به قطب تولید کاشی و سرامیک تبدیل کرده‌اند، دست همه کارگران شریف و زحمتکش را میبوسم زیرا این همه افتخار جز با تلاش آنها محقق نمی‌شد.

دهقانی فیروزآبادی، ادامه داد: در مورد شهرستان تفت و آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان از تصمیمات اساسی دولت در آبرسانی پایدار که عملیات اجرایی آن با سفر رئیس جمهور به استان یزد شروع شد قدردانی می‌کنم و رسیدگی به مشکلات کشاورزان و روستائیان خصوصا احیای قنوات عنایت ویژه دولت را طلب می‌کند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به یافته‌های دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و اظهارات رسمی وزارت امور خارجه روسیه مبنی بر اینکه آمریکا مسئول ناآرامی های اخیر ایران است و همچنین دخالت سر سپردگان آمریکا در منطقه از جمله رژیم اشغالگر قدس و عربستان سعودی که کارنامه‌ آدم کشی و تروریست پروری آنها در دنیا مشهور است و تولید کننده تفکر وهابی گری و صهیونیستی بوده‌اند و افراد جنایتکاری مانند بن‌لادن و نتانیاهو را پرورش می‌دهند و همچنین اظهارات سفیر آمریکا در آلمان در مورد دخالت آمریکا در ایران از دولت و دستگاه دیپلماسی درخواست دارم اسناد این دخالت‌ها و اقدامات ضد امنیتی را به همراه برآورد دقیق از میزان خسارت های مادی و معنوی حوادث اخیر را جمع آوری و از طریق مراجع بین المللی پیگیری‌های لازم را به عمل آورد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از دولت و دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌کنم تا توجه خود را معطوف به برنامه‌های کمک رسانی به اقشار ضعیف جامعه نمایند و حل و فصل مشکلات آنها و مبارزه با گرانی را هدف اصلی خود قرار دهند، آنچه که باید به آن تاکید کرد گوش دادن به اعتراضات مردم که نارضایتی و اعتراض خود را چارچوب قانون و حقوق شهروندی بیان می‌کنند و یاری رساندن آنها است، مجلس خود را در این زمینه پیش قدم می‌داند.

وی، تصریح کرد: سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ که نزدیک به ۱۵ سال گذشته ابلاغ شد چشم انداز روشنی را برای کشور ترسیم کرد و بر اساس آن کشور باید تا ۵ سال آینده به عنوان قوی ترین قدرت اقتصادی منطقه باشد؛ سوال اینجاست آیا همه قوای سه گانه و همه دستگاه‌های کشور به سمت این هدف گام‌های لازم را برداشته‌اند، ظرفیت خدا‌ دادی کشور را نگاه کنید دارا بودن بزرگترین ذخایر نفتی و گازی وجهان، ارزان ترین انرژی دنیا، داشتن متنوع‌ترین منابع معدنی، بهره‌مندی از نیروی انسانی توانمند و بازار مصرف ۵۰۰ میلونی همسایگان، کدام کشورهای دنیا این ویژگی‌ها را برای تولید در اختیار دارند به تعداد انگشتان یک دست کشوری مشابه کشور ما وجود ندارد پس مشکل کار کجاست؟

دهقانی فیروزآبادی، افزود: بخشی از مشکلات کشور در مدیریت و تصمیم‌گیری به موقع است،  با اعمال مدیریت قاطع، کنترل و نظارت دقیق می‌توانیم در ۵ سال فرصت باقی مانده به اهداف سند چشم انداز دست پیدا کنیم، دستور اکید مقام معظم رهبری بر  اصلاح ساختار بودجه کشور و تلاش دولت برای ارائه بودجه بدون اتکا به نفت نقطه عطفی در تاریخ کشور است. چنانچه دولت دوازدهم این بودجه را به مجلس برساند و مجلس دهم نیز به بهترین شکل آن را به تصویب برساند نام خود را در تاریخ کشور جاودانه می‌کند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طبق نظر کارشناسان که در صحن علنی مجلس و جلسات غیر علنی مجلس شورای اسلامی گزارش داده‌اند یارانه عمومی کشور درحال حاضر به نفع افراد پر درآمد است، پس کار عقلانی این است که این یارانه‌ها به سمت مردم نیازمند جامعه و اقشار ضعیف هدایت شود همانند آنچه در جلسه هماهنگی سران سه قوه تصمیمی گیری و مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: دو مورد نباید نادیده گرفته شود، یک، عملکرد مثبت مدیریت کشور در طول سال‌های گذشته که زیر ساخت‌های کشور را از فرودگاه‌ها، از احداث سدها تا نیروگاه‌ها، جاده ها و تاسیسات اب برق و گاز را در سراسر کشور گسترش داده‌اند که امروز فعالیت تولیدی بخش خصوصی بر این بستر شکل گرفته و می‌گیرد. دو، حق اعتراض مردم از بی عدالتی، فقر و تبعیض که باید از راه‌های قانونی بیان شود و توسط تمامی مسئولین پاسخ داده شود.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: با قطب بندی‌های سیاسی، تضعیف دولت، مجلس و نهادهای کشور که یک سرمایه ملی تلقی می‌شوند امنیت، رشد و پیشرفت اقتصادی محقق نمی شود.

انرژی حقوق روسیه قانون گرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر