کد خبر: 838315 A

غریب‌آبادی:

غریب‌آبادی گفت: تحقق کامل اهداف معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای در گرو تعهد کشورهای دارای سلاح هسته‌ای به مفاد آن است.

به گزارش ایلنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در سی و پنجمین نشست کمیسیون مقدماتی معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای شرکت و سخنرانی کرد.

نماینده دائم کشورمان ضمن تکرار مجدد موضع اصولی و همیشگی جمهوری اسلامی در ضرورت حذف کامل تمامی انواع سلاح‌های هسته‌ای، بر حمایت از اهداف این معاهده تاکید کرد.

غریب آبادی اظهار کرد: اگر قرار باشد اهداف این معاهده به طور کامل محقق گردد، تعهد مداوم تمامی امضا کنندگان به ویژه دولت های دارای سلاح هسته‌ای به خلع سلاح هسته‌ای بسیار ضروری خواهد بود. در همین راستا، معتقدیم دولت‌های دارنده سلاح هسته‌ای، مسئولیت ویژه‌ای در جهت لازم الاجرا شدن معاهده دارند و قویا از این گروه از دولت‌ها می‌خواهیم تا به طور کامل، به روح و متن این معاهده پایبند باشند.

سفیر کشورمان در ادامه، ضمن تاکید بر ضرورت رعایت تعادل در اختصاص بودجه و منابع انسانی برای تمامی بخش های مختلف رژیم های راستی آزمایی و نیز بهبود ظرفیت سازی در دولت های امضا کننده، به ویژه کشورهای در حال توسعه، به موضوع آموزش و ظرفیت سازی پرداخت و با تقدیر از اقدامات آموزشی و ظرفیت سازی انجام شده توسط دبیرخانه سازمان، پیشنهاد کرد تا محتوای دوره‌های آموزشی برگزار شده از طریق اینترنت نیز در دسترس قرار گردد تا کارشناسان بیش‌تری از دولت‌های امضا کننده بتوانند از این آموزش‌ها بهره بگیرند.

لازم به ذکر است پنجاه و سومین نشست کمیسیون مقدماتی سازمان معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای از ۲۵ تا ۲۷ نوامبر با حضور نمایندگان کشورهای امضا کننده این معاهده در وین در حال برگزاری است.

غریب‌آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر