کد خبر: 838125 A

ممبینی در صحن مجلس:

رئیس اتاق اصناف بیان کرد: افزایش قیمت خدمات به ویژه در حوزه حمل و نقل یکی از دل نگرانی های موجود در جامعه است، اما در صورتی که دولت به تعهدات تامین سهمیه‌های اعلام شده به مشاغل حوزه حمل و نقل عمل کند، افزایش قیمت کالاها کنترل شده خواهد بود

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سعید ممبینی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۴ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی افزایش قیمت کالاها و خدمات پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، گفت: حدود ۴۰۰ اتاق اصناف در سطح کشور و بازرسانی که درحوزه نظارت بر اصناف فعالیت دارند، از آغاز اجرای این طرح بحث اطلاع‌رسانی، آموزش و پیگیری مصوبات ستاد تنظیم بازار را در دستور کار قرار داده‌اند و با اجرای طرح بازرسی و عملیات نظارت بر بازار به صورت جدی در حال پیگیری است.

رئیس اتاق اصناف با اشاره به اجتناب‌ناپذیر بودن افزایش قیمت کالاها پس از افزایش قیمت بنزین گفت: در حوزه کالا به چند دلیل اساسی می‌توانیم ادعا کنیم که افزایش قیمتی نخواهیم داشت، چرا که کالاها در سطح بازار به شکل اشباع شده‌ای وجود داشته و تمامی اتحادیه‌ها تلاش کرده‌اند برای اجرای این طرح همکاری بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: افزایش قیمت خدمات به ویژه در حوزه حمل و نقل یکی از دل نگرانی‌های موجود در جامعه است، اما در صورتی که دولت به تعهدات تامین سهمیه‌های اعلام شده به مشاغل حوزه حمل و نقل عمل کند، افزایش قیمت کالاها کنترل شده خواهد بود. از طرفی در صورت افزایش قیمت خدمات، قیمت‌گذاری باید با مکانیزم‌های پیش‌بینی شده منطقی و متناسب با افزایش قیمت سوخت باشد.

ممبینی اظهار داشت: از وزیر صمت درخواست کردیم که برای جلوگیری از تورم انتظاری ناشی از افزایش قیمت بنزین در خدمات حمل و نقلی باید نرخ‌گذاری صورت بگیرد، بنابراین انتظار داریم مکانیزم قیمت‌گذاری هر چه سریعتر انجام شود.

 رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه اصناف به عنوان آخرین حلقه زنجیر همواره در مقابل این پرسش قرار داد که چرا قیمت ها همواره تغییر می کند، گفت: اصناف اعلام آمادگی کرده است در صورتی که تعهدات تامین سهمیه ها عملی شود، افزایش قیمت ها در حد معقولی باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰۰ هزار راننده تاکسی تلفنی در سطح کشور مشغول به کار هستند که  تا این لحظه حتی یک لیتر بنزین آنها تامین نشده است و آنها در طول ۱۱ روز گذشته با صرفنظر کردن از کارمزد دفاتر آژانس ها، قیمت ها را کنترل کرده اند.

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه پرونده‌هایی درخصوص افزایش قیمت خدمات وجود داشته است که به سازمان تعزیرات ارجاع داده شده است، بیان کرد: سهمیه سوخت رانندگان از اهم موضوعاتی است که بارها در جلسات اعلام شده است و انتظار داریم وزیر نفت هم همکاری های لازم را داشته باشد تا شاهد تثبیت قیمت ها باشیم.

بنزین اتاق اصناف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر