کد خبر: 837978 A

سلیمی در نطق میان دستور خطاب به رییس‌جمهور:

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: گزارش های فراوانی وجود دارد که بسیاری از خانواده ها کمک معیشتی دریافت نکرده اند.

به گزارش ایلنا، علیرضا سلیمی در نشست علنی نوبت عصر امروز ( یکشنبه‌، ۳ آذرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج، گفت: از ملت رشید ایران که این روز ها علی رغم نگرانی هایی که داشتند، با حضور خود اجازه میدان‌داری را از معاندین و اجانب گرفتند، تقدیر می کنم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد فتنه بنزینی، اظهار کرد: بدون شک شیوه اجرای این طرح مورد ابهام و سوال بوده و هست؛ دولت قطعا در این عرصه کمال بی تدبیری را از خود نشان داده لذا از قوه قضائیه انتظار می رود کسانی که با قصور یا تقصیر غیر قابل اغماض برای کشور هزینه آفریدند را مورد مواخذه و محاکمه قرار دهد.

وی ادامه داد: این دولت خود را دولت گفتگو می نامید، عجبا که حاضر نشدند با مجلس و نخبگان دیگر چه برسد با مردم گفتگو کنند؛ آیا گفتگو فقط سهم جان کری و موگرینی بود؟

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: درآمد دولت از صادرات بنزین مازاد حدود ۵ میلیارد دلار است چرا که ظرفیت تولید روزانه بنزین ۱۱۵ میلیون لیتر است و پس از سهمیه بندی میزان سوخت مصرفی کاهش می یابد. آیا دولت برای ۵ میلیارد لایحه با مجلس ارائه کرده است؟؛ مضافاً در مورد بازتوزیع درآمد فروش داخلی بنزین، آن هم بین ۶۰ میلیون نفر با اما و اگر مواجه هستیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: گزارش های فراوانی وجود دارد که بسیاری از خانواده ها کمک معیشتی دریافت نکرده اند. آنقدر این دولت بنای لجبازی با دولت گذشته را دارد که اسم یارانه را کمک معیشتی گذاشته است.

سلیمی خطاب به رییس جمهور، گفت: موظف به کنترل قیمت اجناس هستید،آیا می دانید ۸۰ درصد اقتصاد کشور دست شما است لذا از افزایش قیمت خودرو خبر دارید؟ آیا می دانید قیمت فولاد، مواد غذایی و غیره در این چند روز چقدر افزایش داشته است؟.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آقای رییس جمهور ۶ سال لجبازی کرده و کارت سوخت را حذف و هزاران میلیارد خسارت وارد کردید.

وی خطاب به رییس جمهور، ادامه داد: چهار سال پیش اعلام کردید بنزین دونرخی ایجاد فساد می کرد و به همین دلیل آن را حذف کردید لذا چطور شد؟

آیا قوه قضائیه به مسئله حذف کارت سوخت و ۶ سال تعلل دولت رسیدگی می کند؟.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور، اظهار کرد: اعلام می کردید به حساب مردم سرک نمی کشید، حالا چطور ۶۰ میلیون نفر را گزینش کردید؟ چرا در گذشته خلاف گفتید، آیا این رسم جوانمردی است؟.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بر اساس آمار مرکز ایران رشد سال ۹۷ منهای ۴.۹ بوده و رشد بخش صنعت در این سال منهای ۱۰ بوده است؛ امسال صندوق بین المللی پول رشد منفی ۹.۵ را پیش بینی کرده است لذا این بود گلابی و سیب درخت برجام!.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: اعلام کردید از روز اجرای برجام، تمام تحریم ها برداشته می شود، عجیب است باید چشم بازکنید و واقعیت ها را ببینید.

سلیمی خطاب به رییس جمهور، گفت: یادتان هست، تعبیر معاون اول‌تان که می گفت "دختر مطلوم وزیر" و حالا متوجه شدیم مظلومیت یعنی چی! دختر مظلوم یعنی همان که پرونده ۱۸۵۰ میلیاردی در مورد تخلف دارو دارد؛ داماد مظلوم یعنی همان که ده‌ها میلیارد تومان از پول معلمان را به جیب خود ریخته است؛ برادر مظلوم رییس جمهور یعنی همان فردی که فقط ۳۸ میلیارد تومان دریافت کرده و مقام فروشی کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز نیز خبر رسیده پسر مظلوم آن وزیری که مسئول مسکن مهر بود و میگفت افتخارم این است که حتی یک واحد مسکن مهر افتتاح نکردم، را به عنوان متخلف دستگیر کردند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور، اظهار کرد: اعلام کردید زبان دنیا را بلد هستید، قسم یاد کردید اگر مشکلات کشور را نمی دانستید کاندیدا نمیشدید، قول دادید آنچنان رونقی ایجاد کنید که مردم به یارانه احتیاج نداشته باشند، تاکید می کردید یارانه صدقه است و با شخصیت ملت ایران منافات دارد لذا چقدر زود فراموش کردید!.

وی ادامه داد: برخی این روزها بحث در راس امور بودن مجلس را پیش کشیده اند؛ باید یادآور شد آن روز که پالرمو و اف.ای.تی.اف را وزیر در خارج از کشور امضا و به ملت تحمیل کرد، مجلس در راس امور بود یا خیر؟. آن زمان که با توتال قرارداد بستند و بعد از اینکه اسرار نفتی کشور را به یغما بردند، کجا بحث از در راس امور بودن مجلس بود؟.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: آن زمان که قراردادهای نفتی را امضاء می کردند، مجلس در راس امور بود؟ آن زمان که قانون اقدام متقابل در قضیه برجام را زیر پا گذاشتند و لب فروبستیم، مجلس در راس امور نبود؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: آیا می دانید بیش از ۶۰ درصد بودجه انحراف دارد؟ بیش از ۶۰ درصد قوانینی که تصویب می شود، دولت آیین نامه آنها را مصوب نکرده است؟.

سلیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر