کد خبر: 837977 A

صباغیان بافقی در نطق میان دستور:

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس گفت: نباید همه اعتراضات و نارضایتی‌ها را ناشی از دشمنی دشمنان بدانیم و سهم بی تدبیری‌ها را فراموش کنیم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی نوبت عصر امروز ( یکشنبه‌، ۳ آذرماه ) مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست، گفت: افزایش قیمت بنزین توسط شورای عالی اقتصادی و سران قوا به دلیل نبود کار کارشناسی هزینه های سنگینی را بر مردم تحمیل کرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته با تدبیر مقام معظم رهبری موضوع از مسیر خطرناک خارج و اوضاع آرام شد.

صباغیان بافقی با یادآوری اینکه اعتراضات تمام شده اما باید نکاتی را مورد توجه قرار داد، ادامه داد: شکی نیست که در جریان اعتراضات دشمنان قسم خورده خارجی و دست نشان دهنده‌های داخلی قصد داشتند از نارضایتی‌های مردم در جریان گران شدن بنزین به نظام اسلامی ضربه بزنند اما مردم با تشخیص مناسب آنها را ناکام گذاشتند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس دهم یادآور شد: نباید همه اعتراضات و نارضایتی‌ها را ناشی از دشمنی دشمنان بدانیم و سهم بی تدبیری‌ها را فراموش کنیم که اگر این نگاه به اعتراضات باشد دیگر دنبال حل مشکلات نخواهیم رفت و سختی‌های اقتصادی مردم در زیر تخریب‌ها و دشمنی با دشمنان مدفون خواهد شد.

وی یادآور شد: همه می‌دانیم که مردم در سختی و معیشت اقتصادی قرار دارند و باید راهکارهای مناسب را اتخاذ کرد؛ از رئیس مجلس، دولت و دستگاه‌های مربوطه تقاضا داریم آماری از وضعیت اقتصادی کشور ارائه کنند که با اندک اتفاقی این گونه جامعه دچار التهاب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز باید بدانیم آمار دقیق بیکاران و تعداد افراد زیر خط فقر چه میزان است و همچنین تعداد واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل مشخص شود؛ پرونده های دادگاهی چه وضعیتی دارند و آمار طلاق، سرقت ها و نزاع ها چگونه است و اگر این آمارها را نداشته باشیم به هیچ وجه نمی توانیم تصمیم درستی بگیریم؛ این آمارها باید بررسی شود زیرا پشت پرده معیشت و زندگی مردم را روشن می کند و نباید سرسری بگذریم و بگوییم اوضاع آرام شده است.

صباغیان بافقی تصریح کرد: دولت و مسئولان تاکید کردند که قیمت کالاها افزایش نمی‌یابد آیا قیمت کالاها در حال افزایش نیست؟ مردم از گران شدن بنزین چندان نگران نبودند بلکه بر اساس تجارب گذشته افزایش نرخ بنزین را گران شدن مسکن، اجاره خانه، سرویس دانش‌آموزان، کالاهای مورد نیاز، اقلام معیشتی، کرایه ماشین و هزینه خودرو می‌دانند.

وی با مورد خطاب قرار دادن مسئولان با بیان اینکه اقشار ضعیف جامعه تحت فشار هستند، تصریح کرد: آیا می دانید که یک مربی مهدکودک ماهانه تنها ۶۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد و ۵۳۰ تومان آن را باید برای بیمه پرداخت کند و با ۷۰ هزار تومان و داشتن دو فرزند زندگی خود را بگذراند؟ آیا می‌دانید نظارت‌ها به اندازه‌ای ضعیف است که شرکت‌ها و واحدهای تولیدی به راحتی کارگران ایرانی را اخراج و برای عدم پرداخت بیمه کارگر خارجی و افغانی را استخدام می کنند؛ کارگر اگر حرف بزند اخراج می‌شود.

نماینده مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا می دانید یک خانم منشی با حداقل ۶ ساعت کاری تنها ۵۰۰ هزار تومان حقوق می گیرد؟ آیا می دانید هیچ نظارتی بر قیمت ها نیست و بانک ها سودهای ۲۰ تا ۲۵ درصد می گیرند و اگر هم ۱۸ درصد بگیرند مقداری از آن را برمی دارند و در نهایت ۲۵ درصد سود می گیرند؛ مردم از این وضعیت ناراضی هستند راه را اشتباه نروید. مشکلات مردم در این زمینه فراوان است و اعتراضات خود را نشان می دهند اعتراض مردم از دشمنی دشمنان نیست و نباید خود را فریب داد.

صباغیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر