کد خبر: 837958 A

مخالفان دوفوریت طرح ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت تاکید دارند که اقتصاد یک علم است و با برخورد دستوری نمی توان روی آن تاثیر گذاشت و آنچه که در طرح مذکور آمده است در اجرا ممکن نخواهد بود.

به گزارش ایلنا، پروانه سلحشوری در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، ۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان اولین مخالف طرح ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات سخن می گفت، اظهار داشت: این طرح تناقضات زیادی دارد و نیازمند کار کارشناسی بیشتری است.

وی افزود: اقتصاد یک علم است و با دستور و حکم نمی شود با آن برخورد کرد و قوانین بازار و قیمت ها قواعد خاص خود را دارد و قانون نمی تواند در مقابل برخی از مولفه های اقتصادی بایستد لذا پیشنهاد می کنم این طرح با تامل بیشتری در مرکز پژوهش ها بررسی شود.

سیدکاظم دلخوش اباتری یکی دیگر از مخالفان طرح ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات، گفت: مقام معظم رهبری در صحبت های خود ضمن احترام به سران قوا در بحث کارشناسی و تخصصی تاکید کرده و ما نیز باید همین مسیر را طی کنیم ضمن آنکه به دغدغه های مردم و نگرانی های آن ها باید توجه شود باید به کار کارشناسی بیشتر توجه شود.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی باید بپذیریم افزایش قیمت بنزین تاثیر خود را بر قیمت خدمات و کالاها گذاشته است و بازگشت به شرایط قبل با طرح و لایحه عجولانه شدنی نیست ما ۲ بار در جلسات غیرعلنی مخالفت خود را با افزایش قیمت بنزین اعلام کردیم اما در نهایت تصمیم سران قوا برافزایش قیمت ها بود و ابتدا باید بحث های کارشناسی در این حوزه را بشنویم و سپس تصمیم بگیریم و توجه کنیم نمی توان دست و پای اقتصاد را با راه حل های افراطی ببندیم.

افزایش قیمت کالا و خدمات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر