کد خبر: 836477 A

پنتاگون از پیشرفت قابلیت‌های نظامی ایران گزارشی منتشر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، پنتاگون روزگذشته با انتشار گزارشی به بیان پیشرفت‌ها و توانمندی‌های نظامی ایران پرداخت.

در این گزارش آمده است که با وجود گذشت چندین دهه از تحریم‌ها، ایران موفق شده است سایت موشکی خود را توسعه دهد که این مجموعه از سایت‌های سایر کشورهای خاورمیانه از جمله اسرائیل بزرگتر است.

پنتاگون در ادامه این گزارش تاکید کرده است که ایران برنامه گسترده‌ای برای توسعه موشکی دارد و نیروی موشکی ایران در حال پیشرفت است. 

در این مطالعه آمده است که ایران موشک‌ها را به دلیل محدودیت نیروی هوایی خود به عنوان یک ضرورت استراتژیک قلمداد می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده است: ایران موشک‌های بالستیک را به عنوان یک قابلیت برای مقابله با دشمنان خود به کار گرفته است. در واقع ایران بزرگترین نیروی موشکی خاورمیانه را دارد.

 ایران مجموعه‌ای از موشک‌ها را ساخته است که می‌توانند مسافتی از ۱۲۵۰ مایل (۲۰۰۰ کیلومتر) را به سرعت طی کنند و بر این اساس قادر به دستیابی به اسرائیل یا عربستان سعودی هستند.

ایران در سال ۲۰۱۷ موشک خرمشهر با برد ۱.۲۵۰ مایل را به نمایش گذاشت که می‌تواند چندین کلاهک را حمل کند.

پیشرفت‌های نظامی ایران در حالی است که اقتصاد ایران از زمانی که ترامپ سال گذشته از برجام خارج شد، تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفته است.

کریستین ساندرز ، متخصص در زمینه ایران در آژانس اطلاعات دفاعی، در مورد لغو تحریم تسلیحاتی در سال آینده ، هشدار داد. ایران با پایان تحریم تسلیحاتی می‌تواند از روسیه و چین جنگ افزار خریداری کند. 

ایران استدلال می‌کند که باید برای ارتقای صنایع دفاعی خود تلاش کند چرا که ایران در جنگ با عراق متوجه حمایت غرب از عراق شد. ایران از آن تجربه درس گرفته و اکنون خواهان خودکفایی در زمینه جنگ افزارهاست تا به کمک کشوری نیاز نداشته باشد.

ایران پنتاگون آمریکا موشک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر