کد خبر: 836243 A

سیدراضی نوری در تذکر شفاهی:

نماینده مردم شوش در مجلس گفت: کارگران نیشکر هفت تپه سه ماه است که حقوقی دریافت نکردند و لازم است کارگروه ویژه برای رسیدگی به مشکلات آنها تشکیل شود.

به گزارش ایلنا، سیدراضی نوری، در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یک ماه از اعتراض کارگران هفت تپه می گذرد و آنها در این شرایط سخت اقتصادی سه ماه است که حقوق کارگری خود را دریافت نکرده اند و این سربازان خط مقدم تولید با مشکلات فراوانی روبرو هستند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عدم دریافت سه ماه حقوق، کارگران هفت تپه را برای تمدید دفترچه بیمه و پرداخت اقساط وام های خود دچار مشکل کرده است.

وی افزود: در فصل حساس برداشت محصول نیشکر روبرو شدن کارگران با این مشکلات شرایط را نگران کننده می کند و شهر شوش به خاطر این اعتراضات تعطیل شده است.

سیدراضی نوری ادامه داد: به دلیل تعویق پرداخت سه ماه حقوق کارگران خواهان تشکیل کارگروه ویژه و اعزام این کارگروه به منطقه برای پیگیری مشکلات آنها هستیم.

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: تا کی باید شاهد سکوت وزیر کار و عدم انعکاس مشکلات کارگران نیشکر هفته تپه به هیأت دولت باشیم لازم است وزیر کشور، وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی به این موضوع رسیدگی کنند.

سیدراضی نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر