کد خبر: 835814 A

پارسایی درنطق میان دستور:

نماینده مردم شیراز گفت: سران سه قوه بگویند در نحوه کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین کارشناسان چه کسانی بودند؟

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهرام پارسایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با اشاره به این چند روزی است که با پدیده افزایش نرخ بنزین رو به رو هستیم بدون مقدمه واقعیت این امر را خدمت شما ملت شریف ایران ، همکاران عزیر و مسئولان کشور عرض می کنم، گفت:نحوه چرایی این کار برای همه سوال است.کشوری که از لحاظ سه صنعت برتر دنیا یعنی صنعت گردشگری در بین ۵ کشور اول، صنعت مخازن و نفت و گاز جز سه کشور اول ، صنعت خودرو تا زمانی که در سیطره دولت نبود هم راستا با کشوری  کره جنوبی بود قابل رقابت بود امروز کجاست؟ 

نماینده مردم شیراز تاکید بر این که  انقلابی که به پاس خون خدا انقلاب مستضعفین نام گرفت امروز به کجا رسیده است، اظهار کرد: مسئولانی که ۴۰ سال به واسطه خون این بزرگواران مدیریت کرده اند چه توضیحی برای ملت و برای خون شهدا دارید؟

وی ادامه داد: امروز از ۸۰ میلیون نفر جمعیت ۶۰ میلیون نفر محتاج ۵ تا ۱۵ دلار هستند آن هم از جیب خودشان پرداخت می‌شود! این مسئله بزرگی است و  باید در محضر ملت بزرگ پاسخگو باشیم.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: سران سه قوه بگویند در نحوه کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین کارشناسان چه کسانی بودند؟ رئیس محترم مجلس توضیح دهند اگر این جمع نمایندگان ملت برخواسته از رأی ملت و آگاه به مسائل اجتماعی کارشناسان نیستید چه کسانی کارشناس هستند.  

وی یادآور شد:سه بار رأی استمزاجی مجلس نه به افزایش قیمت در شرایط فعلی بود،مجلس در کجای کار و امور است ؟مجلس با این توصیف در جایی از امور ندارد. بالغ بر ۳۰۰ الی ۴۰۰ تماس تلفنی از شهروندان شیراز  و شهرهای داشته‌ام چگونه بگویم من به عنوان نماینده شما بی اطلاع از این افزایش بی اطلاع هستم! 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس، گفت: روز گذشته در جلسه غیرعلنی چرا توضیحات را افرادی که تصمیم‌گیر بودند به مردم ندادند؟ چرا به نمایندگان بدون تصمیم توضیح می‌دادند؟ چندبار ما درخواست جلسه غیر علنی داشتیم؟ امروز سوال از وزیر جهاد کشاورزی داشتیم، آیا مسائل جامعه مهم تر است یا یک سوال صوری ؟ شما نمایندگان ملت هستید، ملت شیراز ، شمال و جنوب ندارد.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور شما که اولین شعارتان این بود که پرداخت یارانه عزت مردم را لگدمال می‌کند و منافات با عزت مردم دارد چگونه از حرفتان برگشتید؟ کارشناسان رئیس جمهور چه کسانی هستند؟ آقای رئیس جمهور که چندین بار از اصل ۵۹ قانون اساسی و رفراندوم گفتید، حداقل نظر دربان‌های در مجموعه‌تان را می‌پرسیدید تا متوجه شوید آیا به افزایش قیمت بنزین راضی هستند یا خیر؟ به صراحت می‌گویم در بین افرادی که به شخصه نظرسنجی کردم حتی یک نفر هم حاضر به افزایش سه برابری قیمت بنزین به ازای دریافت ۳۰۰ هزار تومان نبود. این کارشناسی‌ها از کجا آمده است؟ نه مردم و نه نمایندگان ملت این نظر کارشناسی را قبول ندارند

وی با بیان این که نظر کارشناسی وحی منزل نیست، گفت: از سران سه قوا درخواست دارم  که در صحن علنی مجلس حاضر شوند و توضیح دهند مشاوراشان چه کسانی بودند؟ ملت فشارها، تحریم ها، ارز یازده و دوازده هزار تومانی پذیرفته بودند و کنار آمده بودند، یگر چه زمانی خواهان این افزایش قیمت بودند؟

پارسایی ادامه داد: مردم این روزها در اعتراض هستند، پیش بینی این اعتراض را داشتیم ،جلوی پمپ بنزین ها صبح اول وقت نیرو انتظامی را مستقر کرده بودیم. چه راهکاری برای اعتراض مردم گذاشتیم در قانون ما جایگاهش کجاست؟ بدون مدیریت و اجازه مسیر را به جایی می‌بریم که افراد سودجو استفاده کنند و پای مردمی که حق دارند اعتراض کنند نوشته شود. از رئیس قوه قضاییه خواستم که حساب افراد سودجو را از معترضانی که حق اعتراض دارند جدا کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس همچنین نسبت به تعطیلی هفته آینده مجلس انتقاد کرد و گفت: از نمایندگان می‌خواهم که تعطیلی هفته آینده را ملغی کنید. ما چه جوابی برای مردم داریم؟ بنشنیم طبق درخواست فراکسیون امید، سران سه قوا  وزرا باید به مجلس بیایند و در مورد تصمیمات اخیر توضیح دهند. صحبت های من در مورد مشکلات مردم قابل گفتن نیست، به جای جلسات صوری سوال اجازه دهید نمایندگان حرف‌شان را بزنند.

بنزین پارسایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر