کد خبر: 835561 A

حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی مطرح کرد

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس خطاب به هیأت رئیسه خواستار تشکیل نشست مشترک بین قوای مجریه و مقننه جهت هم‌اندیشی به منظور ارائه راهکاری جهت ممانعت از ایجاد موج گرانی در کشور شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، ۲۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی‌‌‌ در تذکر شفاهی با استناد به بند (۱۱) ماده (۲۲) و بند اول اصل (۱۱۰) قانون اساسی گفت: در تاریخ ۲۲ اردیبهشت امسال، اولین نشست مشترک مسئولان قوه قضائیه و نمایندگان مجلس برگزار شده و به صراحت به این جمله اشاره شد که ظرف مدت ۳ ماه آینده نشست بعدی برگزار شود ضمن اینکه نمایندگانی از دو قوه مشخص شوند تا امورات را پیگیری کنند اما بعد از گذشت چند ماه هنوز این نشست برگزار نشده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس اصل (۱۱۰) قانون اساسی و تأکید مقام معظم رهبری بر ضرورت برگزاری نشست‌های مشترک بین قوای سه‌گانه در شرایط کنونی می‌طلبد که نشست مشترکی بین نمایندگان مجلس و مسئولان دولت یا در مجلس و یا دولت برگزار شود تا نقطه نظرات کارشناسی پیرامون موضوع سوخت که در شرایط کنونی مطرح شده، جهت ارائه راهکار بیان شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اهمیت این نشست به این دلیل است که از روز گذشته موج گرانی در کشور ناشی از افزایش قیمت سوخت به راه افتاده که باید برای ممانعت از پیشروی این مشکل راهکاری بیاندیشیم بنابراین هیأت رئیسه باید در این زمینه تدبیری بیاندیشد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه را برعهده داشت، با تأیید این موضوع تأکید کرد که این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

 

بنزین مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر