کد خبر: 835463 A

مقام سابق اماراتی به بیان اظهارات بی اساس علیه ایران پرداخت

به گزارش ایلنا به نقل از عربیِن ایراسپیس، سرلشکرخالد آل بو آینان آل مزروعل  ، فرمانده سابق  نیروی هوایی و پدافند هوایی امارات متحده عربی در مورد ایران مدعی شد : حمله ایران به عربستان سعودی نشان داد که ترکیب هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های کروز چگونه می‌تواند مرگبار باشد. این هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر طی کنند و با حمل یک کلاهک ۵-۹ کیلوگرمی همچنان یک تهدید جدی محسوب می‌شوند. با داشتن یک سیستم داخلی و هدف‌گیری، می‌توانند در هدف قرار دادن اهداف بسیار دقیق باشند و این موضوع اکنون به یک مسئله واقعی تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت: برای مقابله با این تهدید، باید کل ساختار فرمان و کنترل خود را تغییر دهیم - به سمت  سیستم‌های مبتنی بر اطلاعات و هوش مصنوعی پیش برویم. 

فرمانده سابق  نیروی هوایی و پدافند هوایی امارات متحده عربی افزود: با هواپیماهای بدون سرنشین و جنگ سایبری، ایرانی‌ها لایه‌های مختلفی از حمله را نشان داده‌اند و این یکی از دلایلی است که امارات متحده عربی  اکنون دپارتمان هوش مصنوعی ایجاد کرده است.

وی در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: ایران بزرگترین تهدید برای امارات متحده عربی است و این تهدید در سال‌های اخیر رو به افزایش است زیرا آنها در حال جنگ بوسیله نیروهای مورد حمایت خود بوده‌اند. یعنی با استفاده از حزب الله و انصارالله. 

فرمانده سابق  نیروی هوایی و پدافند هوایی امارات متحده عربی گفت: ایران اکنون توانایی‌های فناوری پیشرفته را به شبه نظامیان متحد خود منتقل می‌کند و سپس آنها را آموزش می‌دهد.

وی ادامه مدعی شد: ایران به مرزهای حاکم همسایگان خود احترام نمی‌گذارد.

وی با هشدار به ایران ادعا کرد: من اطمینان دارم که اگر امسال به جنگ علیه یک ملت همسایه برویم، آنچه را برای جنگ با آنها است؛ داریم .

 

ایران عربستان آمریکا امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر