کد خبر: 833773 A

اکسپرس گزارش داد؛

اکسپرس در گزارشی به بررسی تاثیر سیاست خارجه آمریکا بر اسرائیل پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از اکسپرس، تیم هومر رئیس سابق سازمان اطلاعات اسرائیل موساد ، در مورد تنش با ایران گفت : سیاست خارجی ایالات متحده موازنه قدرت در خاورمیانه را به نفع روسیه و ایران تغییر داده است، و نگرانی‌ها را در مورد آسیب‌پذیری اسرائیل بیشتر کرده است. 

وی در ادامه گفت: جهان شاهد نوعی تغییر چشمگیر در سیاست خارجی آمریکا بوده است، حداقل این بدان معناست که اسرائیل باید با دقت در نظر داشته باشد که نقش آمریکا در درگیری‌های احتمالی آینده چه خواهد بود.
وی هم چنین افزود: اسرائیل دیگر مطمئن نیست که اگر ایران به اسرائیل حمله کنند آمریکا چه عکس العملی نشان می‌دهد. اسرائیل نمی‌تواند مطمئن باشد که آمریکا در کنار اسرائیل به حمله احتمالی ایران واکنش نشان دهد.

این تحلیل‌گر در ادامه افزود: ایران روابط نزدیکی با روسیه دارد و با خروج آمریکا از سوریه، ایران و روسیه قدرت بیشتری در سوریه پیدا کردند.

وی هم چنین افزود: پوتین به دنبال آن است که روسیه را به قدرت شماره یک منطقه تبدیل کند و اکنون به این این هدف نزدیک شده است. 

امیلی لاندو کارشناس ارشد امنیتی صهیونیست نیز گفت: اگر نشانه‌های روشن وجود داشته باشد که ایران واقعاً به دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نزدیک است، اسرائیل باید همه گزینه‌ها را در نظر بگیرد.

این در حالی است که نتانیاهو اخیرا در مورد ایران گفت: من از جامعه بین‌الملل می‌خواهم که بیدار شوید تا درک کنیم که ایران به طور منظم دروغ می‌گوید.

وی در ادامه مدعی شد: تنها راه جلوگیری از حرکت  ایران به سمت بمب و  مقابله با تجاوزهای آن در منطقه، فشار، فشار و فشار  است.

ایران روسیه اسرائیل نتانیاهو برجام آمری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر