کد خبر: 833650 A

نخستین مرکز آموزش بین‌المللی مین‌زدایی بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد

به گزارش ایلنا، نخستین مرکز آموزش بین المللی مین زدایی بشر دوستانه جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد.

مرکز آموزش بین المللی مین زدایی بشر دوستانه با هدف آموزش های مرتبط با فعالیت های مین زدایی بشردوستانه برای کشورهای درگیر با معضل مین و مواد منفجره به جا مانده از جنگ  در جهان و همچنین توسعه و ارتقاء سطح علمی آموزش های مرتبط با مین زدایی بشردوستانه در سطح منطقه و جهان تأسیس شده است.

کارگاه های آموزشی پاکسازی مین، مهمات و تجهیزات کشف، حفاظت فردی و مکانیزه پاکسازی،سالن نمایشگاهی دستگاه های انفجاری ابتکاری موسوم به IED، سالن شبیه ساز میدان مین مجهز به اتاق کنترل استاد و امکان شبیه سازی منطقه عملیاتی و کنترل فعالیت های دانش پذیر با استفاده از مین ها و مهمات شبیه سازی شده الکترونیکی از امکانات این مرکز بین المللی به شمار می رود.

این مرکز آموزش بین المللی در بخش آموزشی با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی توانسته است با امکان ایجاد سناریوهای مختلف آموزشی، فضای منطقه عملیاتی جنوب غرب کشور شامل انواع موانع و آلودگی های ناشی از جنگ را برای دانش پژوهشان به خوبی شبیه سازی نماید.

گفتنی است امکانات اقامتی، درمانی و حمل و نقل فرودگاهی نیز از دیگر امکانات به روز این مرکز آموزشی به شمار می رود.

جمهوری اسلامی ایران رفع کامل تهدید مین و مهمات به جا مانده از هشت سال دفاع مقدس را چشم انداز خود قرار داده و برای دستیابی به کشوری عاری از تهدید مین و مهمات عمل نکرده تمام تلاش خود را معطوف نموده تا از این رهگذر شرایط زندگی ایمن و توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی را در این مناطق آلوده فراهم نموده و در تعامل با سایر کشورها تجارب ارزنده خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهد.

وزیر دفاع مین‌زدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر