کد خبر: 833125 A

کوهکن در تذکر شفاهی مطرح کرد؛

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مطابق آمارها تا سال ۱۴۰۰ ، تعداد ۳۰۰ هزار نفر از معلمان بازنشسته می‌شوند، گفت: اگر مجلس تمام کارهای خود را تعطیل و به جایگزینی معلم خوب بپردازد، کار اشتباهی نکرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن کوهکن در جلسه  علنی امروز (دوشنبه ۲۰ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با بیان اینکه مطابق آمارها طی سال آینده تا سال ۱۴۰۰ تعداد قابل توجهی از فرهنگیان بازنشسته می شوند، گفت: بخش قابل ملاحظه ای از این کسری با فراخوان بازنشستگان برای سال جاری تامین شد، اما ضمن احترام برای بازنشستگان این دعوت نمی تواند ادامه داشته باشد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید نیروهای خرید خدمت و نیروهایی که با عناوین دیگر با آموزش و پرورش همکاری دارند را امیدوار کرد تا همکاری خود را ادامه دهند، لذا بهتر است هر چه سریعتر سازوکاری پیدا کرد که این نیروها بر روی ریل صحیح اعتبار با آموزش و پرورش قرار گیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: مطابق آمارها بیش از ۳۰۰ هزار نفر از معلمان تا سال ۱۴۰۰ بازنشسته می شوند، لذا اگر مجلس همه کارهای خود را تعطیل و به جایگزین معلم خوب و فرهیخته بپردازد، کار اشتباهی نکرده است.

عضو فراکسیون ولای مجلس در ادامه مطرح کرد: به تازگی کلیپی تصویری از وزیر امور خارجه دیده ام که در مزایای مذاکره صحبت می کنند، هر چند نمی خواهم مذاکره را رد کنم، اما اگر شما معتقد هستید با مذاکره می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد، باید خود اولین نفر پایبند به این مهم باشید، نه اینکه به جای پاسخگویی به نماینده مردم، مجلس را ترک کنید.

مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر