کد خبر: 832913 A

ورزیر کشور در افتتاحیه ستاد انتخابات کشور :

وزیر کشور گفت: امید است مردم حضور پررنگ‌تری داشته باشند؛ تقاضای ما این است که کاندیداها در زمان ثبت نام برای انتخابات حاضر شوند و همچنین از احزاب انتظار داریم بسترساز حضور حداکثری مردم شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا, عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در مراسم افتتاحیه ستاد انتخابات کشور که با حضور اعضای ستاد انتخابات کشور و نمایندگان هیات مرکزی نظارت و همچنین خبرنگاران صبح روز دوشنبه (امروز) در محل ساختمان اصلی برگزار شد ضمن تبریک ایام ربیع الاول گفت: امیدواریم انتخابات دیگری را در اسفند ماه برگزار کنیم تا بار دیگر مردم بتوانند سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی اظهار کرد: در انتخابات بسیاری از دستگاه‌های اجرایی، انتظامی، حقوقی و همچنین شورای نگهبان به ما کمک می‌کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات شاخص استقامت مردم در برابر زورگویان خواهد بود تا مشارکت مردم را رقم بزند، یادآور شد: با حضور احزاب، رسانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و همچنین شورای نگهبان این انتخابات برگزار خواهد شد.

رحمانی فضلی افزود: امید است مردم حضور پررنگ‌تری داشته باشند؛ تقاضای ما این است که کاندیداها در زمان ثبت نام برای انتخابات حاضر شوند و همچنین از احزاب انتظار داریم بسترساز حضور حداکثری مردم شوند.

رئیس ستاد انتخابات کل کشور در پایان گفت: با توجه به تنوع جغرافیایی ایران سعی می‌شود انتخابات همه‌جانبه‌نگری برگزار شود

وی تصریح کرد: مسئولیت وزارت کشور با معاونت سیاسی وزارت کشور است که انتخابات بهتری را برگزار کنند.

وزیر کشور با اشاره به این که از شروع ثبت نام در ۱۰ آذر تا انتهای انتخابات ۸۳ روز زمان داریم تا انتخاباتی باشکوه، سالم در محیطی امن و با مشارکت بالا و محوریت قانون داشته باشیم، اظهار کرد:‌ ۲۰ دستگاه اجرایی در حوزه اجرای انتخابات و شورای نگهبان در حوزه نظارت به ستاد انتخابات کمک می‌کنند.

وی تاکید کرد:‌ انتخابات را نماد مقاومت و استقامت مردم در مقابل فشار، زورآزمایی و تحقیر دشمنان می‌دانیم و امیدواریم این انتخابات به مانور قدرت، استقامت و مشارکت مردم تبدیل شود.

رحمانی فضلی گفت: تقاضای ما این است همه کسانی که در خود توان، استعداد و انگیزه و علاقه برای کمک به مردم و نظام را می‌بینند به میدان انتخابات آمده و ثبت‌نام کنند. از احزاب هم تقاضا داریم در محیطی سالم، قانونی و با رقابت اصولی و منطقی بستر حضور بیشتر مردم را فراهم کند.

وزیر کشور ادامه داد: از نامزدهای انتخابات هم تقاضا داریم با رعایت قانون و سلامت انتخابات در صحنه حضور داشته باشند. ما با بی‌طرفی کامل و دقت برای در نظر گرفتن شرایط سراسر کشور تلاش می‌کنیم تا فضا را برای انتخابات فراهم کنیم.

وزیر کشور در پایان گفت:‌ ما آمادگی رسیدگی به شکایات و پاسخ به سوالات و راهنمایی‌های لازم در وزارت کشور، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخش‌داری‌های سراسر کشور را داریم.

ستاد انتخابات کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر