کد خبر: 832577 A

وزیر آموزش‌وپرورش:

وزیر آموزش‌وپرورش اعلام کرد: طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به‌محض تصویب در هیات وزیران در کمترین زمان اجرا خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی در خصوص اجرای طرح رتبه‌بندی اظهار کرد: طرح رتبه‌بندی از اولویت‌های کاری وزارت آموزش‌وپرورش است و همکاران ما در حال پیگیری این موضوع هستند.

وی افزود: اعتبار این طرح پیش‌بینی‌شده و به‌محض اینکه آیین‌نامه آن به تصویب هیات وزیران برسد ظرف یکی دو هفته پس از تصویب اجرا می‌شود.

حاجی میرزایی تصریح کرد: آیین‌نامه این طرح در هیات دولت در حال بررسی و در کمیسیون اجتماعی ایرادات آن رفع شده است. سه جلسه در این مورد برگزار شده است  و مباحث آن جلسات به نتیجه رسید اکنون کار رتبه‌بندی تمام ‌شده و در دستور دولت قرارگرفته است با قول مساعد دولت به‌سرعت در دستور برای اجرا قرار خواهد گرفت‌.

وی افزود: در آیین‌نامه رتبه‌بندی، فرهنگیان در ۵ رتبه متناسب با مدرک تحصیلی و سابقه صلاحیت‌های تخصصی و حرفه‌ای تقسیم می‌شود و انتقال از یک رتبه به رتبه دیگر طبق شرایط اجرا خواهد شد. به دلیل اینکه اعتبار پیش‌بینی ‌شده برای نیمه دوم سال ۹۸ است به‌محض تصویب آن اعمال افزایش‌ها از ابتدای مهر ۹۸ است و افرادی که با وزارت آموزش‌وپرورش همکاری کردند از مزایای این آیین‌نامه در قالب چارچوب بهره‌مند خواهد شد.

وزیر آموزش‌وپرورش درباره پرداخت حق‌التدریس و اضافه‌کار فرهنگیان گفت: مطالباتی از گذشته بوده است که در سال ۹۷ مجموعه آنان اعم از پاداش پایان خدمت بازنشستگان، حق‌التدریس‌های آموزش یاران و مستمر پرداخت ‌شده و در سال ۹۸ کارکنان و فرهنگیانی که به‌صورت رسمی و پیمانی بودند پایان ماه حقوق خود را گرفته‌اند اما چون اعتبار حق‌التدریس‌ها در بودجه سایر منظور می‌شود پرداخت‌ها با تأخیر معمولاً همراه است امیدوارم این فاصله پرداخت‌ها کاهش یابد و برای سال آینده تلاش شود که مطالبات معوق به وجود نیاید.

رتبه‌بندی فرهنگیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر