کد خبر: 830866 A

دهمرده در نطق میان دستور:

عضو کمیسیون آموزش مجلس مطالبه مردم از دستگاه قضا را برخورد قاطع با دانه درشت‌ها دانست و گفت: مشکلات اقتصادی، بیکاری و گرانی مسکن امان مردم را بریده؛ می طلبد مسئولان به وظیفه ذاتی خود عمل کنند.

به گزارش ایلنا، حبیب اله دهمرده در نشست علنی امروز ( سه شنبه،۱۴ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری ( ع ) و تشکر از بیانات مقام معظم رهبری و حماسه مردم در یوم الله ۱۳ آبان و همچنین حجت الاسلام رئیسی برای زنده نگه داشتن امید در جامعه، گفت: مطالبه مردم از دستگاه قضا برخورد قاطع با دانه درشت‌ها است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان، افزود: دانشجویان در روز ۱۳ آبان ۵۸ از دیوار استکبار بالا رفتند و متاسفانه امروز دیوار استکبار مسائل اقتصادی است.

وی با انتقاد از اینکه مشکلات اقتصادی، گرانی، بیکاری و گرانی مسکن امان مردم را بریده است، ادامه داد: نیاز است مسئولان به وظیفه ذاتی خود عمل کنند و اجازه ندهند بیش از این مردم در مضیقه باشند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس دهم، خطاب به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و همچنین استاندار سیستان و بلوچستان، گفت: با لایروبی انهار تهدید را به فرصت تبدیل کنید، رهاسازی آب و اجرا کردن مصوبات ستاد بحران و لایروبی انهار باید هر چه سریع تر عملیاتی شود چرا این همه تاخیر و انعفال وجود دارد.

دهمرده با مورد خطاب قرار دادن وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: مطالبات فرهنگیان، حق التدریسی‌ها، نهضتی‌ها، پاداش پایان خدمت فرهنگیان، رتبه بندی معلمان، اعمال مجدد مدرک فرهنگیان، خرید خدمتی‌ها، کمبود سهمیه دانشگاه، تبعیض و کمبود سهمیه استخدامی از جمله مطالبات فرهنگیان است که باید به آن توجه کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی خطاب به وزیر گفت: براساس آنچه که در صحن علنی مجلس قول دادید رسیدگی و عملیاتی کردن موضوعاتی مانند انتقال آب از دریای عمان، حقابه رودخانه هیرمند از افغانستان، آب ژرف، جلوگیری از تبخیر و رسوب گذاری و خشکی هامون، ریزگردها و نیروگاه بادی را در دستور کار قرار دهید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مورد خطاب قرار دادن وزیر ورزش و جوانان، ادامه داد: از شما در صحن علنی سوال کردم و به رای نگذاشتم و به شما اعتماد کردم؛ امیدوارم این اعتماد یک طرفه نباشد.

وی خطاب به رئیس جمهور، گفت: بی توجهی به تقسیم استان سیستان و بلوچستان به عنوان یک ظرفیت، سازمان عمران، کمبود پروازهای زابل، فاضلاب، فیبر نوری، مالیات مضاعف، عدم پرداخت خسارت توسط بیمه، فشار غیرقانونی بانک‌ها، کاهش و قطع سوخت، نبود بنگاه ریز و درشت، بیکاری، گرانی، خشکسالی و زیرساخت‌هایی از جمله گاز، راه آهن و راه مناسب، افزایش کوچ مردم استان و حاشیه نشینی و همچنین عقب نشینی و انتقال مرز افغانستان به سمنان و قم را به دنبال داشته شده و این خیانتی جبران ناپذیر است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس دهم، خطاب به وزرای ورزش، فرهنگ، نیرو، امور خارجه، صمت، یادآور شد: به وعده‌های داده شده شما در صحن علنی مجلس اعتماد کردم و سوال را به رای نگذاشتم، امیدواریم اعتماد را با اعتماد جواب دهید.

دهمرده با بیان اینکه اربعین ظرفیتی برای تمامی آزادی خواهان بشریت است نه تنها برای مسلمانان، تصریح کرد: از مهمان نوازی مردم عراق تشکر می کنیم؛ نیاز است مسئولان به فراهم کردن زیرساخت ها توجه کنند زیرا کمبود زیرساخت ها در شان نظام و زوار نیست.

دهمرده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر