کد خبر: 830727 A

محجوب در مخالفت با یک لایحه:

لایحه موافقت نامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت امروز در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علیرضا محجوب در مخالفت با لایحه موافقت‌نامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت گفت: در این لایحه موارد خاص و جزئی وجود دارد که مجلس باید به آن دقت کند. اگر گزارش را ملاحظه کنید به جای کمیسیون، اداره کل قوانین است که کار محققانه‌ای روی این قرارداد انجام داده است.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: اداره کل قوانین مغایرت‌های مربوطه را تشریح کرده است. یکی در رابطه با معافیت‌ها است که مغایر با بند الف ماده ۶ قانون برنامه ششم است. در پیوست هم آمده است. اگر این را بپذیرید رای دو سوم می‌خواهد.

این عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: ایرادات فراوان در ترجمه هم وجود دارد که ۱۲ مورد است. این مورد نیز نیازمند این بوده که اگر کمیسیون فرصت نداشته، نظرات اداره قوانین را در نظر می‌گرفت. درست نیست در یک ماده واحده با ۲۱ بند، در ۱۲ بند آن ایرادات ترجمعه را شاهد باشیم. حتی در مورد امضاها هم آنطور که در بند ۱۲ آمده، نام طرفین امضا نیامده است درصورتی که باید اسم و عنوان صاحبان امضا آورده شود.

وی افزود: موافقت نامه‌ها آثار ترجمه افراد نیستند که به دلخواه بتوانند ترجمه کنند. حتی ترجمه یک رمان هم باید با دقت انجام شود.

نماینده اصلاح طلب مردم تهران خاطرنشان کرد: مجلس باید دقت کند، این مورد در سال ۹۳ منعقد شده است و شرایط امروز نیز متفاوت از آن زمان است. امروز این موضوع جنبه عملی به خود نخواهد گرفت از آنجایی که امتیازات طرف مقابل مشخص و امتیازات ما مبهم است.

محجوب گفت: کشوری که به هواپیمای ما اجازه نمی‌دهد آنجا بنشیند و سوخت‌گیری کند باید به او معافیت دهیم؟ وقتی اجازه نمی‌دهند که هواپیمای ما سوختگیری کند آیا باید معافیت دهیم؟ 

به گزارش ایلنا، پس از اظهار نظر حسینعلی حاجی دلیگانی در موافقت با این لایحه، اظهارات محجوب مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و این لایحه به تصویب رسید.

علیرضا محجوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر