کد خبر: 830633 A

فرماندار آستارا:

فرماندار آستارا با اعلام اینکه ۱۳ آبان یادآور حماسه‌های مختلف فرزندان این مرز و بوم در تقویم زرین افتخارات کشور است، افزود: مگر استعداد های منحصر به فرد جوانان ارزشمند و انقلابی ایرانی تحریم شدنی هستند؟

به گزارش ایلنا، رستم‌زاد فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در سخنرانی روز ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی اظهار داشت: ۱۳آبان یادآور حماسه های مختلف فرزندان این مرز و بوم در تقویم زرین افتخارات کشور است که سه مورد مهم آن به توطئه استعمار و استکبار جهانی و عکس العمل مردم ایران در برخورد با این نوع از توطئه ها بر می گردد.

وی ادامه داد : نخست سیزده آبان سال ۴۳ یعنی تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه به خاطر اعتراض به موضوع کاپیتولاسیون ، دوم ۱۳ آبان سال ۵۷ و به خاک و خون کشیده شدن تظاهرات دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران توسط رژیم منحوس پهلوی و سوم سیزدهم آبان سال ۵۸ تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام که به تعبیر حضرت امام(ره) انقلاب دوم نام گرفت.

 رستم زاد افزود: در دوران رژیم گذشته، ایالات متحده  عملا در کشورمان یکه تازی، سلطه و به عبارتی حکومت می کرد، منابع و ثروت ما را غارت و منافع منطقه ای خود را هم توسط رژیم دست نشانده اش تامین می کرد و مهمتر آنکه برای حضورش در این مملکت حق توحش می گرفت اما امام بزرگوار این سلطه و استعمار را با انقلاب مردم ایران واژگون و آمریکا را برای همیشه از کشور بیرون کرد.

فرماندار آستارا  اضافه کرد:  از همان زمان دشمنی آمریکا با ایران و ایرانی آغاز شد و توطئه گری و فتنه انگیزی خود را علنی نمود. هشت سال جنگ را بر کشورمان تحمیل نمود و ما در دفاع مقدس خود هزاران نفر از جوانان کشور را از دست دادیم و بهترین فرزندامان در این جنگ نابرابر به شهادت رسیدند.

رستم زاد در ادامه اظهار داشت: ترس آمریکا  از بیداری دیگر مسلمانان جهان و کشورهای منطقه بود و برای جلوگیری از این اتفاقات توطئه و خباثت  می کردند. سفارتخانه خود را محل جاسوسی، مکانی برای خرابکاری و اتاق فکر ضد انقلاب تبدیل کرده بود و از همان زمان برنامه های مخرب علیه انقلاب نوپا را مدیریت میکرد ولی با هوشیاری دانشجویان انقلابی پیرو خط امام، لانه جاسوسی تسخیر شد و انتشار اخبار آن دنیا را به لرزه درآورد و به آمریکا و ایادی شان فهماند که دیگر جایی در ایران ندارند و باید از کشور خارج شوند.

وی افزود: ۱۳آبان نماد ایستادگی، ایمان متکی به بصیرت، پیشتازی وشجاعت نسل جوان انقلابی، تمثیل استکبار ستیزی ملت ایران، تیزهوشی و تیزبینی همگانی در مقابله با توطئه گری و فتنه انگیزی آمریکا بود.  ۱۳آبان فریادی برخاسته از احساس دینی و نماد در هم شکستن هیمنه و قدرت پوشالی و توخالی استکبار و در راس آنها آمریکا بود و نشانه شجاعت، دلیری، استقامت، استقلال طلبی و آزادی خواهی نسل انقلابی و مذهبی که وجه بارزتر آن در ۸ سال دفاع مقدس نیز تبلور یافت.

وی اظهار داشت: چهل سال است که استکبار و استعمار و در راس آن آمریکا لحظه ای از توطئه ، فتنه انگیزی و کینه ورزی با نظام و کشور ما دست بر نداشته و کوتاه نیامده اما به برکت خون شهدای گرانقدر وتلاش دولت های خدمتگزار - که البته همه دولت ها در این چهل سال تلاش نمو ده اند - و در راس ، رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب، تمامی توطئه ها نقش بر آب شده و امروز ایران عزیز اسلامی در اوج عزت و اقتدار، پله های رشد و ترقی را گام به گام در گام دوم انقلاب انقلاب نیز استمرار می بخشد.

فرماندار آستارا ادامه داد: به لطف خداوند امروز جوانان عزیز انقلابی در تمامی میدان های فرهنگی ، اجتماعی، سیاسی  ، اقتصادی، فناوری، سایبری، پزشکی، نانو تکنولوژی، سلول های بنیادی و ...گوی سبقت را از دنیا ربوده اند و هر روز شاهد ابداعات و اختراعات جدید هستیم.

وی افزود: ملت ایران قوی تر از هر زمان دیگری با توکل بر خداوند متعال و اتکا به همین جوانان اندیشمند در تمامی زمینه ها به پیش می رود و در اوج عزت و اقتدار، دشمنانی را شاهدیم که هر روز مقابل عظمت این ملت ضعیفتر و رسواتر از قبل می شوند. سوی دیگر تلاش های دولت دوازدهم در صحنه های بین المللی و دیپلماسی خارجی به درجه ای از بلوغ رسیده است که منطقه و جهان بدون در نظر گرفتن نقش ایران قادر به هیچ تصمیم گیری نیستند و این نیز از رهاوردهای انقلاب اسلامی و نتایج مقاومت و ذکاوت فرزندان همین مرز و بوم است.

 فرماندار آستارا یاد آور شد: در سال رونق تولید و گام دوم انقلاب، علیرغم تمامی بدعهدی ها، سراسر کشور به مجموعه بزرگ کار و تلاش و خدمت به مردم تبدیل شده و ملت ایران با تکیه بر نیروی انسانی غنی و با استعداد و مدیران دلسوز و کارآمد در بسیاری از عرصه های به خودکفایی و خود اتکایی رسیده است. جایی که امروز دشمن به ترور دولتی و تحریم های غیرانسانی وظالمانه روی آورده و گمان می کنند با این ترفند ها که در دیگر کشورهای مسلمان نظیر عراق و سوریه و لبنان و ... نیز تدارک می بینند، قادر به ضربه زدن به اسلام و ایران هستند اما زهی خیال باطل و قطعا خواب شومشان تعبیر نخواهد شد و انشاالله مکر آنها به خودشان برخواهد گشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا اضافه کرد:  اگر اکنون مسئولین، منابع و نفت ما را تحریم می کنند با این همه جوان انقلابی ارزشمند و فرهیخته و جویای علم و دانش که در بسیاری از زمینه ها توانسته اند علم و تکنولوژی را بومی کنند چه کار میخواهند بکنند؟  مگر استعداد ها تحریم شدنی هستند؟می شود اینها را تحریم کرد وقتی این گونه اقدامات باعث می شود ملت ما هوشیار تر و آگاه تر شوند.

وی ادامه داد: امروز نیاز است که همه ملت و مسئولین دست به دست هم دهیم و برای پیشرفت و عمران  و آبادانی بیشتر تمام تلاشمان را به کار گیریم و بدانیم که در سایه اتحاد و همدلی و انسجام درونی حتما بر دشمنان و مشکلات فائق خواهیم آمد.

وی افزود: البته ما قبول داریم که مشکلاتی مخصوصا در حوزه اقتصادی و معیشتی مردم وجود داشته و دارد اما ایستادن در مقابل استکبار و ایستادن پای آرمان ها و اعتقادات هزینه هایی هم داردکه البته با تلاش و کوشش که دولت انجام می دهد و مسئولین و نظام و کشور پیگیری می کند انشاالله به زودی معضلات مرتفع خواهد شد و شرط آن وجود تفکر بسیجی و مدیریت جهادی در همه زمینه ها است.

 وی در ادامه افزود: اگر منصفانه قضاوت کنیم ظرف چهل سال اخیر پیشرفت های کم نظیر و بی سابقه ای در همه زمینه ها اتفاق افتاده و هم اکنون نیز مسئولین تلاششان را برای رفع مشکلات بکار بسته اند و حتما حل خواهد شدو البته در این راه نیازمند همراهی و همکاری همه مردم با مسئولین  هستیم و امید رهبری، نظام و مردم به جوانانی است که همیشه موتور محرکه و پیشرو در همه زمینه ها مخصوصا مسائل علمی بوده و چشم امید و آینده سازان ایران اسلامی هستند.

وی در پایان از وزیر مقتدر کشور ومعاونین ایشان، خصوصا دکتر سامانی و استاندار محترم گیلان در خصوص برقراری حق نوار مرزی در شهرستان آستارا تشکر نمود و از مسئولان مرتبط همچنین مردم شریف آستارا در خصوص استقبال از زائران اربعین حسینی که بهترین عملکرد را داشتتند تقدیر به عمل آورد و حضور پرشور و شعور آنان در راهپمایی ۱۳ آبان را ستود.

فرماندار آستارا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر