کد خبر: 830617 A

رییس کل پیشین محاکم تهران:

رییس کل پیشین محاکم تهران، گفت: اخیرا ما در تهران با کمبود کارکنان روبرو هستیم و اگر فکری به حال تهران نکنند مشکلات نه تنها حل نمی‌شود بلکه بیشتر می‌شود. تهران نمود کشور است. اگر بخواهیم قوه قضائیه را قضاوت کنیم باید تهران را بسنجیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عباس پوریانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل محاکم تهران گفت: از حاضرین تشکر می‌کنم که در این روز خوب که روز خوب خداحافظی من از محاکم تهران است، حضور یافتند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: آنچه برای انسان می‌ماند آن عملی است که انجام داده است. تهران پایتخت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. تصور برخی این است که تهران جایی است که هیچ مشکلی در این شهر نیست اما مشکلاتی که در تهران وجود دارد در هیچ شهری نیست و شاید تهران فقیرترین استان تهران است.

پوریانی با بیان اینکه برای آمدن در این پست استخاره کردم گفت: استخاره کردم خوب آمد و آمدم. علیرغم همه کاستی‌هایی که وجود داشت سعی کردیم که شرمنده خدا، مسئولان و مردم نشویم. همین الان نیز کمبود کادر قضایی را داریم.

رییس کل پیشین محاکم تهران، گفت: اخیرا ما در تهران با کمبود کارکنان روبرو هستیم و اگر فکری به حال تهران نکنند مشکلات نه تنها حل نمی‌شود بلکه بیشتر می‌شود. تهران نمود کشور است. اگر بخواهیم قوه قضائیه را قضاوت کنیم باید تهران را بسنجیم.

این مقام قضایی گفت: ظرفیت‌های خوبی هم در مجموعه دستگاه‌های قضایی تهران وجود داشت و سعی کردیم که از این ظرفیت استفاده کنیم. سال ۹۴ تمام کارهای ما از روی برنامه بود. برنامه خوبی هم تدوین کردیم. در برخی برنامه‌ها موفق نبودیم به دلیل مشکلاتی که وجود داشت.

وی افزود: بازدیدهای ما دوره‌ای و سرزده بود. ما در بازدیدهای دوره‌ای اطلاع‌رسانی می‌کردیم و سعی می‌کردیم حرف مردم را بشنویم.

پوریانی گفت: در مبارزه با فساد همه باید جدی باشند، عادت من این بود که اگر آبدارچی مجتمع نیازی داشته باشد برای من تکلیف ایجاد می‌شد. در اتاق من درب روی مردم باز بود و امکان نداشت کسی بیاید و نتواند من را ببیند. برای من مهم نیست کسی مه مراجعه می‌کند چه کسی است فقیر است یا نیست، مسلمان است یا نیست. خدا کمک کرد، سعی کردم خادم همکاران قضایی باشم.

وی تاکید کرد: پیشگیری از وقوع جرم خود نوعی مبارزه با فساد است. من شاید ۲۳۰ مورد بازدیدهای دوره‌ای داشتم. مشورت جزو کارهای اساسی من بود. خیلی از ما اگر می‌خواهیم قضات را حفظ کنیم باید به خواسته‌هایشان توجه کرد.

رییس کل پیشین محاکم تهران، گفت: اداره ابلاغ جایی حساس است. وضعیت مکانی مجتمع‌های قضایی ما قابل قبول نبود. ۴۰ درصد هزینه‌های دستگاه قضا را محاکم قضایی تامین می‌کنند. از رئیس دستگاه قضا هم ممنون هستم. وقتی روز دوشنبه این موضوع را به من خبر دادند وضو گرفتم و دو رکعت نماز خواندم که این مسئولیت سنگین از دوش من برداشته شد.

یحیی جعفری گفت: امروز روز دانش آموز است که یک عرض می کنم. امیدوار م در این مسولیت خطیر بتوانیم خدماتی ارایه دهیم.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم پاسخ مناسبی به اعتماد مسولان بدهم. به تجربیات پوریانی نیازمند هستیم. هر مدیر باید دارای تعهد، علم لازم، توان نظارتی و توان اجرایی  باشد.

عباس پوریانی رییس کل پیشین محاکم تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر