کد خبر: 830294 A

پزشکیان در صحن مجلس:

نائیب رئیس اول مجلس شورای گفت: آمریکا چهره واقعی خود را نمایان کرده و یک طرفه تمام تعهدات بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۱۳ آبان)مجلس شورای اسلامی  و در جریان بررسی طرح الزام دولت به تعیین سر خط جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه گفت: عده‌ای به من گفته‌اند که چرا امروز مصادف با ۱۳ آبان به عنوان رئیس جلسه صحبت نکردم. چون روز گذشته رئیس مجلس موضع گیری داشت نخواستیم حرف بزنم.

نائیب اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچ انسان آگاه و آزاده‌ای سر در مقابل زور و ظلم خم نمی‌کند، آمریکا می‌خواهد قلدری کند این خیال خامی است که تصور می‌کند ایرانی‌ها و آزادگان به همین راحتی کوتاه می‌آیند. کشوری که به راحتی زیر تمام تعهدات بین المللی زده می‌گوید که می‌خواهد مذاکره کند اما اگر تو اهل مذاکره بودی چطور زیر قراردادها و تعهدات زدی.

وی افزود: می‌گویند که ایران باید مذاکره کند، ایران که مذاکره کرده بود و به تعهدش هم عمل کرد از کجا معلوم که دوباره مذاکره کنیم و زیرش نزنند. لذا همه انسان‌های آگاه در مقابل ستم و قلدری می‌ایستند و سر خم نخواهند کرد.

 

مسعود پزشکیان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر