کد خبر: 829936 A

موسوی لارگانی در نطق میان دستور:

نماینده مردم فلاورجان تاکید کرد:وقتی مجلس ضعیف باشد اعتماد ارکان نظام هم به چنین مجلسی سست می شود و اتخاذ تصمیمات راهبری را به نهادهای دیگر واگذار می کنند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدناصر موسوی لارگانی  در نشست جسله نوبت صبح امروز (یک شنبه،۱۲ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با بیان  اینکه یوم الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی باید مانند روز قدس جهانی شود، گفت: پیروزی‌های مهم محور مقاومت ثابت کرد که دشمنان ایران و انقلاب اسلامی و در راس آنها آمریکای پلید و صهیونیسم کودک کش، زبانی جز زبان زور نمی فهمند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: احتمالا دیگر آقای روحانی متوجه شده است که آمریکا پیمان شکن است و حریمی را برای ملت ایران قائل نیست؛ حتما آقایان نیز درک کرده اند که زبان مقابله با آمریکا مقاومت و زور است نه مذاکره.

وی با بیان اینکه ۶ سال مردم را در برزخ مذاکره گرفتار و کل اقتصاد کشور را تعطیل و همه چیز را به امضای این ننگ نامه منوط کردید، گفت: روزی که رهبری فرمودند" من مذاکره را بیهوده می دانم " برخی به مانند عمرو عاص نظام را به سمت مذاکره بردند؛ حال را شما را چه شده که بعد از این اعتماد نافرجام به کدخدای پوشالی‌تان، تهدید می کنید که به مردم می گوییم که کشور را چه کسی تعطیل کرده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم، ادامه داد: این تریبون مقدس شاهد است که در روز تصویب برجام که یکی از سیاه‌ترین روزهای مجلس بود چه قسم هایی در اثبات حقانیت برجام و ضمانت آمریکا خورده شد؛ حال با این سابقه تاریخی که از دیپلماسی‌تان در ذهن داریم دلیل اصرار شما به تصویب لوایح چهارگانه را نمی‌فهمیم.

موسوی لارگانی خطاب به ملت ایران، گفت: بدانید این روزها دولت آقای روحانی از یک سو و دولت ترامپ از سویی دیگر در یک نقطه به اشتراک نظر رسیدند و هر دو بر تصویب لوایح چهارگانه اصرار می‌ورزند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: دو سال است که منتقدان این لوایح علت مخالفت خود را به دلایل مستحکم اعلام کردند و تصویب این لوایح را از سوی دولت خائنانه و فاجعه بار دانستند اما دولت به هیچ یک از آنها پاسخ نداده است؛ کل اصول دیپلماسی دولت فعلی و مجلس اصلاح طلب دهم حول این گفتمان غلط است که باید بهانه را از دست آمریکا بگیریم؛ آیا ملاک قانونگذاری در ایران اسلامی باید تامین خواسته‌های آمریکا باشد؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کاش دولت از میان ناکارآمدی‌های فراوان که داشته تنها مسئولیت امکانات و ظرفیت های ۶ ساله ملت و نظام که به پای برجام ریخته و بر باد داده است را می پذیرفت و سپس مسئولیت لوایح ذلت بار و فاجعه آمیز FATF  را از منتقدان دلواپس آینده کشور مطالبه می کرد؛ کاش دولت به جای هدر دادن سرمایه کشور به پای آمریکا و اروپا به داخل اتکا می کرد و کاش دولت و مجلس مانند قوه قضائیه با فساد سیستمی درون خود که مانند خوره به جان کشور افتاده است مقابله می کردند.

وی ادامه داد: البته مجلس هم در مشکلات فعلی مقصر است؛ مجلسی که لیست محور باشد دیگر خانه ملت نیست بلکه خانه احزاب سیاسی است وقتی فساد به انحای مختلف به راهروهای مجلس سرایت کرده دیگر نباید انتظار داشته باشیم که در راس امور باشد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم، تصریح کرد: وقتی مجلس ضعیف باشد اعتماد ارکان نظام هم به چنین مجلسی سست می شود و اتخاذ تصمیمات راهبری را به نهادهای دیگر واگذار می کنند؛ به راستی یکبار از خودمان سوال کرده ایم که چرا در دوره دهم رهبری عزیز برخلاف دوره های سابق مجلس که سالیانه مجلس را به حضور می پذیرفت مجلس را به حضور نپذیرفت؛ عدم نظارت دقیق بر دولت از سوی مجلس و گزارش های نادرست و متناقض دیوان محاسبات در مورد بودجه سالیانه و حقوق های نجومی و میلیاردها دلار ارز ناپدیدشده ۴۲۰۰ هزار تومان دولت را در قانون شکنی بی پرواتر کرده است؛ ۸ ماه از سال رونق تولید سپری شد مجلس گزارش دهد که کدام گره از صنعت و تولید کشور را باز کرده است؟ کدام پیگیری نتیجه بخش برای اجرای قوانین مصوب در راستای بهبود کسب و کار و حمایت از تولید داخل انجام شده است.

موسوی لارگانی یادآور شد: در بحث آب به عنوان نماینده مردم انقلابی و ظلم ستیز مردم اصفهان به صراحت می گویم که هر گونه بارگذاری بر زاینده رود نیمه جان برخلاف شرع و قانون است و وزارت نیرو باید طرح بن – بروجن را سریع تر متوقف کند؛ فاجعه بار است که برای پروژه ای که بر اساس سال ۱۴۳۰ نیاز به حداکثر ۲۰ میلیون متر معکب آب دارد اکنون مجوز برداشت ۷۱ میلیون متر معکب آب صادر شده یقیین بدانید که مردم استان اصفهان در مقابل این ظلم اثبات شده سکوت نخواهند کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سپاهان اصفهان باشگاهی محبوب، مردمی و نماد مقابله با قطبی دولت در فوتبال کشور است، تصریح کرد: چرا فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش دست از حمایت های نابجا از دو تیم دولتی تهرانی برنمی دارند؛ آقایان فوتبال دیگر دوقطبی نیست و باید چشمانان را باز کنیم و قدرت تیم های شهرستانی نظیر سپاهان را ببینیم؛ روند نادرست داوری های لیگ بر علیه سپاهان و توهین های مکرر به سرمربی این تیم در برخی ورزشگاه ها شایسته روحیه اخلاق مدارانه ورزش نیست.

مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر