کد خبر: 829283 A

با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس:

با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس طرح هر مسجد یک حقوقدان از امروز در مساجد استان فارس اجرایی می‌شود.

به گزارش ایلنا،‌ بر این اساس رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان فارس امروز از ساعت ۱۶ در مسجد امام علی (ع) میانرود در راستای تکریم ارباب رجوع، پاسخگوی مراجعان خواهند بود.

این دیدار عمومی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاونین دادگستری استان و مدیران کل سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه در این استان برگزار خواهد شد مشکلات مردم منطقه میانرود و محلات اطراف بررسی و زمینه دیدار چهره به چهره مردم و مسئولان قضایی فراهم خواهد بود.

پس از این دیدار عمومی و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء نیز طرح "هر مسجد یک حقوقدان " با حضور مسئولان قضایی استان با معرفی حقوقدان مسجد علی (ع) میانرود با محوریت دادگستری استان و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان و بسیج حقوقدانان رسماً اجرایی خواهد شد.

همچنین، در اجرای این طرح و حسب نظر رئیس قوه قضائیه و راهبرد‌های سند تحول دستگاه قضایی، موضوع توسعه و در دسترس قرار دادن خدمات مشاوره حقوقی برای عموم جامعه با رویکرد کاهش مشکلات قضایی مردم و پرونده‌های دستگاه قضایی در اولویت برنامه‌های فرهنگی دستگاه قرار گرفته است و حقوقدانان با حضور در مساجد به آگاهی بخشی و پاسخ گویی به سوالات قضایی و حقوقی شهروندان می‌پردازند.

هر مسجد یک حقوق‌دان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر