کد خبر: 829152 A

در پیامی؛

ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب در پیامی ضمن تسلیت درگذشت «اعظم طالقانی» از مبارزان و زندانیان سیاسی پیش از انقلاب، وی را بانویی قدرتمند و آگاه معرفی کرد که عمل را با نظر آمیخته و دین را با اخلاق معنا بخشیده بود.

به گزارش ایلنا، متن کامل پیام تسلیت ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب در رثای «اعظم طالقانی» به شرح زیر است:

«مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

طلیعه ماه ربیع الاول سال ۱۴۴۱ هجری قمری همزمان شد با عروج ملکوتی روحی بی قرار که سال ها جسمی رنجور و آسیب دیده از ستم دوران را تاب آورده بود. اعظم طالقانی از رجال سیاسی برجسته ایران که همه عمر را با سری پرشور به خدمتگزاری خلق پرداخت تا بهترین عابدان باشد، اینک برای ابد در جوار پروردگارش آرام گرفته است.

هر روز عمر این بانو و هر فعالیت و اقدامش برای دوستان، آشنایان، یاران، همراهان و بستگانش عبرتی بود و حجتی. او بانویی قدرتمند و آگاه بود که عمل را با نظر آمیخته و دین را با اخلاق معنا بخشیده بود.

اعظم علایی طالقانی برای همه یاران دردآشنایش، یادآور قدرتی است نامتناهی که سرچشمه آن ایمان و توکلی غیرقابل توصیف بود. او که هر عامل محدود کننده را به هیچ می گرفت و در میانه سختی‌ها، فعالیت‌هایش دوچندان و تلاشش برای ممکن ساختن ناممکن ها بیشتر می شد، به واقع حجت را بر سست‌گامان و بازماندگان از مسیر اصلاح تمام کرد.

او عهد کرده بود تا زنده است تکلیف رجل سیاسی را روشن کند، هرچند اجل او را مجال نداد، اما آیندگان، تاریخ این روزگار را با نام زنی خواهند خواند و شناخت که تا روح در بدن داشت، از پای ننشست تا حقیقت، آنچه را بدان یقین و باور داشت، به کرسی بنشاند.

ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب با دلی سرشار از اندوه و غمی جانسوز و بیکران، عروج ملکوتی این یار اصلاح طلب خویش را، به دیگر یاران و همراهان این مسیر دشوار تسلیت گفته و برای همه بازماندگان او صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه حضرت رحمان و رحیم تمنا دارد.

باشد که توفیق یار باشد تا یاد این ابرزن و الگوی یگانه سرافراز در امتحانات الهی را جاودانه داریم و هم مرام و رهرو راهش باشیم.

ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب(صدف)

فاطمه راکعی؛ دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش ایران

زهرا شجاعی؛ دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب

ژاله فرامرزیان؛ دبیرکل انجمن روزنامه نگاران زن ایران

شهیندخت مولاوردی؛ دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان

الهه کولایی

فخرالسادات محتشمی پور​

اعظم طالقانی ائتلاف احزاب زنان اصلاح‌طلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر