کد خبر: 828886 A

سردار جلالی در دیدار نماینده آیت‌الله سیستانی:

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دشمن به دنبال سوء‌استفاده از مطالبات مردم عراق است.

به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیران ارشد این سازمان صبح امروز (پنجشنبه) در دومین روز از هفته گرامی‌داشت پدافند غیرعامل، با حجت‌الاسلام جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در قم دیدار و گفتگو کردند.

جلالی در این دیدار با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور بنا به تدبیر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۲ تشکیل شده است، اظهار داشت: عملکرد این سازمان به کارگیری ترکیبی از انواع روش‎های دفاع غیرنظامی با هدف ارتقای پایداری زیرساخت‌های حیاتی کشور و حفاظت از مردم در شرایط بحران است.

وی با بیان اینکه بخشی از فناوری‌های نو در ذات خود دارای تهدید هستند، افزود: یکی از این فناوری‌های نوین، هوشمندسازی است که در صورت عدم رعایت الزامات پدافند غیرعامل می‌تواند به تهدیدی جدی تبدیل شود. بنابراین ما نیازمند صنعت بومی در فناوری‌های نو و هایتک هستیم تا بتوانیم امنیت زیرساخت‌ها را حفظ کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی خارج پایه می‌توانند بستری برای ساماندهی مردم توسط دشمن شوند، تصریح کرد: در ماجرای اخیر در عراق مردم مطالباتی دارند اما دشمن تلاش دارد تا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، اعتراضات مسالمت‌آمیز را به سمت اغتشاش سوق دهد.

سردار جلالی با تاکید بر اینکه تلاش داریم از همه فناوری‌ها استفاده کنیم اما باید تهدیدات و آسیب‌ها برطرف شود، متذکر شد: حشد الشعبی و جریان مقاومت در عراق نیز برای حفاظت از خود در برابر تهدیدات دشمن نیازمند شبکه ارتباطی بومی هستند.

وی با اشاره به دستاوردهای سازمان پدافند غیرعامل کشور در طول سال‌های فعالیت آن خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سطح تهدیدات، ارتقای آمادگی را در اولویت اقدامات خود قرار داده‌ایم.

حجت‌الاسلام شهرستانی نیز با تقدیر و تشکر از توجه رئیس و مدیران ارشد سازمان پدافند غیرعامل کشور به بحث پدافند غیرعامل و دفاع غیرنظامی اظهار داشت: در شرایط حساسی به سر می‌بریم که دشمن در صدد رخنه در میان امت اسلامی است و از همین رو باید با ظرافت و درایت حرکت و تصمیم گیری کنیم تا جلوی توطئه نفوذ دشمنان بایستیم.

وی با بیان اینکه فناوری علی‌رغم مزایای بسیار، قابلیت هدایت از سوی دشمنان را دارد و این خود تهدیدزا است، ادامه داد: برای ارتقای آمادگی‌ها باید اولویت ارتقای آمادگی نیروی انسانی باشد. چون دشمن به دنبال این است که کشور را از نخبگان خالی کرده و به منابع انسانی ما ضربه بزند.

نماینده آیت‌الله سیستانی در قم با بیان اینکه باید راهکاری برای جلوگیری از خروج نخبگان و عقیم ماندن این توطئه دشمن انجام داد، متذکر شد: آنچه سبب اقتدار و توان بالای دفاعی ایران شده است همین استفاده و به کارگیری نخبگان و استعدادهای بومی است که باید نسبت به حفاظت از آن هوشیار باشیم.

آیت‌الله سیستانی سردار جلالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر