کد خبر: 828843 A

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها:

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها درگذشت اعظم طالقانی را در پیامی تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، پیام تسلیت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها به مناسبت درگذشت اعظم طالقانی به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

  ضایعه درگذشت بانوی بزرگ، خانم اعظم علایی طالقانی، ازپیشگامان مبارزه با رژیم ستم‌شاهی پهلوی، فرزند مرحوم آیت الله طالقانی (ره) و دبیرکل جامعه زنان انقلاب اسلامی را به خانواده شریف طالقانی، ملت ایران و زنان آزاده کشورمان، به‌ویژه زنان فعال سیاسی- اجتماعی، جامعه مدنی و کلیه احزاب تسلیت عرض می کنیم.

 این بزرگ بانوی بزرگ یادگار صلابت، استواری، ثابت قدمی، حقیقت طلبی و مجاهدت های پدر نستوه خویش حضرت آیت الله طالقانی (ره) و امید به آینده بود.  شکل‌دهی  و فعال‌سازی تشکل‌های مدنی از دغدغه‌های همیشگی او بود و  درگذشتش ضایعه بزرگی برای جامعه مدنی ایران است.

او علی‌رغم کهولت سن و بیماری و ناتوانی جسمی با استفاده از عصا و واکر، ولی همچنان با شور انقلابی و امیدواری  سال های پیش از انقلاب و آغازین پیروزی، شعور و عقلانیت و تجارب کنش‌گری خود و پدر بزرگوارش را تا آخرین روزهای عمر خویش، به عنوان میراثی ارزشمند برای جامعه مدنی و زنان آزاده کشورمان برجای گذاشت.

بی‌تردید نام او برای همیشه در تاریخ این مرز و بوم در کنار نام درخشان بزرگ مردی چون آیت الله طالقانی زنده خواهد ماند.

 روحش شاد و یادش گرامی                                     

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها از اقشار مختلف ملت حق‌شناس ایران به ویژه بانوان فرهیخته این مرز و بوم دعوت می‌کند تا در مراسم تشییع پیکر این آزاده زن که جمعه ساعت ۹ صبح از محل دفتر ایشان به عمل می آید شرکت نمایند.                   

 شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها

پنجشنبه نهم آبان نود و هشت

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر